ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wernisaż poplenerowy. „Czas” minął, lecz pozostaną wspomnienia

Fot. Judyta Gustek

28. października w budynku Zakopiańskiego Centrum Edukacji popularnie nazywanego „TTA” w Zakopanem odbył się długo oczekiwany przez rodziców i uczniów poplenerowy wernisaż. Przedstawione na nim zostały owoce pracy plenerowej wszystkich uczniów szkoły.

Prawie od początku istnienia szkoły, w pierwszych dwóch tygodniach września POSA organizuje dwutygodniowy plener artystyczny w różnych miejscowościach nadmorskich polskiego wybrzeża. Na plenerze tym realizowany jest program artystyczny i edukacyjny. W tym roku miał miejsce plener wyjątkowo pracowity. Odbył się w Dźwirzynie ( niewielkiej, liczącej zaledwie 7000 mieszkańców nadmorskiej miejscowości), co zaskutkowało licznymi pracami i przedstawieniami. Poza zajęciami plastycznymi, tanecznymi i filmowymi, na plenerze uczniowie każdego dnia mieli pełne ręce roboty artystycznej prawie z każdej dziedziny. Na samym wernisażu przedstawione były wybrane prace plastyczne uczniów gimnazjum – obrazy nawiązujące do tematu przewodniego całego pleneru „Czas”, zdjęcia z zajęć z Natalią Zdrojek (charakteryzacja filmowa), prace plastyczne uczniów szkoły podstawowej, najnowszy odcinek ulubionego programu plenerowego: „Puls Pleneru” oraz owoce wspólnej pracy uczniów fakultetu literackiego z filmowcem – Karolem Mochem, czyli trzy teledyski do piosenek zaprzyjaźnionego zespołu absolwentów szkoły „Panna Zuzanna i Czarni jeźdźcy”. Całość imprezy uświetniły występy taneczne klas podstawowych pod kierunkiem pań Moniki Foster i Nataszy Leśniak oraz krótki występ folklorystyczny przygotowany przez nauczycielkę naszej szkoły – Elżbietę Cukier.

Cały wernisaż udał się znakomicie o czym świadczył aplauz publiczności i komentarze – zarówno uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Dużą również wdzięczność wyrażamy Pani Ewie Czerwieniec – opiekunce i organizatorce zarówno wernisażu, jak i samego pleneru. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Bartek Król, kl. III/g

no images were foundPowiązane artykuły

Jedna nuta i wszystko gra

18.10.2017r. o godzinie 17:00, w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna klas od pierwszej do czwartej.

Czytaj więcej

Święto siostrzanej szkoły

25 listopada o godzinie 17.00 w hotelu Belweder odbyło się 75 lecie Państwowej szkoły Muzycznej w Zakopanem. Na tym znaczącym wydarzeniu zebrali się nie tylko ci związani z PSM, ale też ważne osobistości Zakopanego. Szkoła […]

Czytaj więcej
Skip to content