ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wieczór poetycki

25 kwietnia o godzinie siedemnastej w sali koncertowej naszej szkoły, odbyła się Gala Poezji.  Podczas wieczoru poetyckiego poznaliśmy laureatów konkursu poetyckiego. W grupie klas IV-VI zwycięzcą został Kacper Hełmecki z klasy V a w grupie starszej Maria Michniewska z klasy IX.

W tym wydarzeniu mogli wziąć udział uczniowie klas 4-6 oraz klasy gimnazjalne.Warunkiem uczestnictwa było przesłanie jednego wiersza przez klasy podstawówki i wysłania trzech wierszy przez klasy starsze. W sumie na tym wieczorze usłyszeliśmy około 17 wierszy. Niektóre z nich były nagradzane przez jurorów a niektóre przez prywatnych lub instytucjonalnych sponsorów.

Wiersze czytali: Paulina Socha, Paulina Mróz i Karol Pietrzyk. W nawiązaniu do tradycyjnej Gali Poezji, którą do ubiegłego roku organizowała pan Maciej Pinkwart, Zofia Jakubiak zaśpiewała na wstępie piosenkę „Na moście w Avignon”. Przerywnikiem między wierszami był utwór „Marsz Radeckiego” wykonywany przez Maksa Rzepkę, Adama Dawca i Jana Łojasa. Wieczór poetycki został zorganizowany przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum, oraz Pana Mirosława Nadymusa.

Jan Kowalski


Powiązane artykuły

Wielka góra darów

W naszej szkole od poniedziałku tj. od 22 listopada rozpoczęła się akcja „Góra Grosza”. Jest to działanie charytatywne, organizowane rok rocznie w naszej szkole. Akcja jest ogólnopolska a jej inicjatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom” działające […]

Czytaj więcej

Jubileuszowy powrót do korzeni

3 czerwca w ramach Jubileuszu Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odbył się koncert absolwentów.

Czytaj więcej

Perkusyjny tor przeszkód

Podczas naszej nieobecności uczniów w szkole artystycznej, przed budynkiem zwanym przez nas „Białym domem” powstał, uwielbiany przez młodszą młodzież, plac zabaw. Wygląda on wyjątkowo. Każdy element przeznaczony do zjeżdżania, pokonywania przeszkód, huśtania się kojarzy się […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content