ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wieczór poetycki

25 kwietnia o godzinie siedemnastej w sali koncertowej naszej szkoły, odbyła się Gala Poezji.  Podczas wieczoru poetyckiego poznaliśmy laureatów konkursu poetyckiego. W grupie klas IV-VI zwycięzcą został Kacper Hełmecki z klasy V a w grupie starszej Maria Michniewska z klasy IX.

W tym wydarzeniu mogli wziąć udział uczniowie klas 4-6 oraz klasy gimnazjalne.Warunkiem uczestnictwa było przesłanie jednego wiersza przez klasy podstawówki i wysłania trzech wierszy przez klasy starsze. W sumie na tym wieczorze usłyszeliśmy około 17 wierszy. Niektóre z nich były nagradzane przez jurorów a niektóre przez prywatnych lub instytucjonalnych sponsorów.

Wiersze czytali: Paulina Socha, Paulina Mróz i Karol Pietrzyk. W nawiązaniu do tradycyjnej Gali Poezji, którą do ubiegłego roku organizowała pan Maciej Pinkwart, Zofia Jakubiak zaśpiewała na wstępie piosenkę „Na moście w Avignon”. Przerywnikiem między wierszami był utwór „Marsz Radeckiego” wykonywany przez Maksa Rzepkę, Adama Dawca i Jana Łojasa. Wieczór poetycki został zorganizowany przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum, oraz Pana Mirosława Nadymusa.

Jan Kowalski


Powiązane artykuły

Puls bez pleneru

Wiadomości telewizyjne z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem.

Czytaj więcej

Na 70-lecie

29 listopada o godzinie 18:00 w hotelu Belvedere w sali im. Ignacego Paderewskiego odbył się kolejny Jubileuszowy koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content