ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wielka góra darów

W naszej szkole od poniedziałku tj. od 22 listopada rozpoczęła się akcja „Góra Grosza”. Jest to działanie charytatywne, organizowane rok rocznie w naszej szkole. Akcja jest ogólnopolska a jej inicjatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom” działające pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Również w tym roku codziennie dwójka dzieci z podstawówki odwiedzała każdą klasę wraz ze specjalnymi puszkami na zebrane przez uczniów złote grosiki (i nie tylko). W akcji chodzi o zebranie jak największej liczby groszy, które, jak głosi oficjalny plakat, „mogą pomóc Twojemu koledze lub koleżance”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel: pomoc dla Domów Dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz innych dzieci najbardziej potrzebujących. Nasza szkoła szczególnie się stara, aby zgromadzić rekordową liczbę groszy. Placówkę, która zbierze najwięcej w przeliczeniu na jednego ucznia czeka wielka nagroda;)! Akcja trwa jeszcze do piątku 3 grudnia, więc niech pospieszy się ten, kto jeszcze chce pomóc, a zapomniał lub nie wiedział o tej akcji.

Bartłomiej Król – Józaga, kl. II/g


Powiązane artykuły

Szkolna demokracja

Dzisiaj w naszej szkole odbędą się wybory do samorządu szkolnego. Tym razem organizowane one będą przez Panią Irenę Świerczyńską i klasę 2 gimnazjum.

Czytaj więcej

Czy w muzeum wszystko wolno?

12 kwietnia klasy 2, 3 i 5 pojechały na wycieczkę do Warszawy. Jako opiekunki pojechały z nimi Pani Justyna Jasiorkowska, Pani Magda Łukasik i Pani Katarzyna Rogowska.


Czytaj więcej

Matematyka królową nauk…. Test szóstoklasistów.

We wtorek (05.04.11) w całej Polsce wszyscy uczniowie szóstych klas podstawowych napisali test sprawdzający ich wiedzę. O godzinie 9.00 również w naszej szkole szóstoklasiści zasiedli do testu. Tegorocznym tematem przewodnim była matematyka i jej historia. […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content