ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wielka góra darów

W naszej szkole od poniedziałku tj. od 22 listopada rozpoczęła się akcja „Góra Grosza”. Jest to działanie charytatywne, organizowane rok rocznie w naszej szkole. Akcja jest ogólnopolska a jej inicjatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom” działające pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Również w tym roku codziennie dwójka dzieci z podstawówki odwiedzała każdą klasę wraz ze specjalnymi puszkami na zebrane przez uczniów złote grosiki (i nie tylko). W akcji chodzi o zebranie jak największej liczby groszy, które, jak głosi oficjalny plakat, „mogą pomóc Twojemu koledze lub koleżance”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel: pomoc dla Domów Dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz innych dzieci najbardziej potrzebujących. Nasza szkoła szczególnie się stara, aby zgromadzić rekordową liczbę groszy. Placówkę, która zbierze najwięcej w przeliczeniu na jednego ucznia czeka wielka nagroda;)! Akcja trwa jeszcze do piątku 3 grudnia, więc niech pospieszy się ten, kto jeszcze chce pomóc, a zapomniał lub nie wiedział o tej akcji.

Bartłomiej Król – Józaga, kl. II/g


Powiązane artykuły

Mali przyjaciele

28 września na lekcji biologii z panią Pauliną Zimak-Piekarczyk, klasa druga gimnazjum miała okazję poznać życie, wygląd i zastosowanie żyworódek. Doświadczalna lekcja udała się, gdyż jeden z uczniów, Dominik Możdżeń hodujący osobiście  żyworódki, przyniósł je […]

Czytaj więcej

Plenerowe wariacje – wernisaż już wkrótce

Tegoroczny wrześniowy plener artystyczny możemy uważać za zakończony. W sobotę, 13 września cała POSA bezpiecznie powróciła z Sianożęt do Zakopanego. Pod koniec października spotkamy się na poplenerowym wernisażu.

Czytaj więcej

Plener na półmetku

Poranne Wykłady Zakończyliśmy trzydniowe, poranne wykłady z fizyki prowadzone przez pana Krzysztofa Szyszkiewicza. Wykłady były o fizyce kwantowej, czyli zagadnieniach dotyczących mikro świata i jego elementów. Zajęcia uświadomiły nam wiele ciekawych, aczkolwiek czasem trudnych do […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content