ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wielka góra darów

W naszej szkole od poniedziałku tj. od 22 listopada rozpoczęła się akcja „Góra Grosza”. Jest to działanie charytatywne, organizowane rok rocznie w naszej szkole. Akcja jest ogólnopolska a jej inicjatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom” działające pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Również w tym roku codziennie dwójka dzieci z podstawówki odwiedzała każdą klasę wraz ze specjalnymi puszkami na zebrane przez uczniów złote grosiki (i nie tylko). W akcji chodzi o zebranie jak największej liczby groszy, które, jak głosi oficjalny plakat, „mogą pomóc Twojemu koledze lub koleżance”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel: pomoc dla Domów Dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz innych dzieci najbardziej potrzebujących. Nasza szkoła szczególnie się stara, aby zgromadzić rekordową liczbę groszy. Placówkę, która zbierze najwięcej w przeliczeniu na jednego ucznia czeka wielka nagroda;)! Akcja trwa jeszcze do piątku 3 grudnia, więc niech pospieszy się ten, kto jeszcze chce pomóc, a zapomniał lub nie wiedział o tej akcji.

Bartłomiej Król – Józaga, kl. II/g


Powiązane artykuły

Nasi uczniowie zagrają w Teatrze Syrena

Teatr Syrena w Warszawie ogłosił obsadę nowego musicalu „Matylda”! A tu NIESPODZIANKA! W obsadzie znaleźli się nasi uczniowie: Emilka Lasak w roli Matyldy, Zosia Marchalewicz i Filip Jakubiak jako koleżanka i kolega Matyldy ze szkoły. Wszyscy […]

Czytaj więcej

Zdjęcia na podium

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 nasza szkoła wzięła udział w dwóch konkursach fotograficznych, w których zdobyliśmy miejsca na podium.

Czytaj więcej

Świąteczny koncert

20 grudnia 2010 roku o godzinie 18.00 rozpoczął się w naszej szkole koncert świąteczny. Był on zorganizowany przez panią Mirosławę Lubowicz, która akompaniowała na fortepianie śpiewającym uczniom, czyli młodzieży z gimnazjum POSA, absolwentom szkoły, młodzieży […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content