ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wielki artysta w naszej szkole

We wtorek 15 kwietnia 2014r. w auli naszej szkoły odbył się koncert wybitnego pianisty, pana Stefana Łabanowskiego. Prowadzącą koncert była kierowniczka sekcji pianistycznej w naszej szkole, pani Elżbieta Cukier.

Pan Stefan Łabanowski ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie fortepianu Anny Szyniarowskiej oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu u prof. Andrzeja Jasińskiego (2002), pod kierunkiem którego odbył także studia podyplomowe. Uczestniczył również w mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez Kevina Kennera. Ukończył studia doktoranckie pod opieką artystyczną prof. Bronisławy Kawalli w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie w 2012 roku zrealizował doktorat w specjalności: gra na fortepianie, uzyskując stopień doktora sztuki muzycznej.

Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, zdobył n m. in: I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Olsztynie, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym ,,Gdańska wiosna” w Gdańsku, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie, II miejsce na Międzynarodo-wym Konkursie Pianistycznym im. Igora Strawińskiego w Champaign-Urbana (USA).

W 2004r. zdobył I nagrodę oraz nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie ,,Citta di Guardiagrele” we Włoszech.

Ponadto koncertował w Polsce, Francji i Niemczech, a także występował na festiwalach muzycznych.

Otrzymał wiele nagród oraz stypendiów. W 2010r. ukazała się jego płyta z utworami Antoniego Stolpego.

Na naszej scenie, w pierwszej części koncertu pianista zaprezentował utwory Fryderyka Chopina:

-Walc Es-dur op. 18

-Ballada f-moll op. 52

-Scherzo cis-moll Fis-dur op.60

W drugiej części koncertu usłyszeliśmy utwory Roberta Schumanna:

utwory fantastyczne op.12: ,,Wieczorem” i ,,Wzlot”.

W następnej kolejności mogliśmy podziwiać utwory: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Claude’a Debussy, Maurice’a Ravela oraz Sergiusza Prokofiewa.

Po zakończeni koncertu, artysta był długo oklaskiwany przez uczniów oraz nauczycieli POSA. Wszyscy byli zachwyceni jego doskonałą grą na fortepianie. Pan Łabanowski serdecznie podziękował za możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na naszej szkolnej scenie.

Emilia Tycner


Powiązane artykuły

Kolędy i pastorałki w Jasnym Pałacu

28 stycznia.2015 r. o godzinie 17:00 w sali lustrzanej  „Jasnego Pałacu” odbył się koncert świąteczny w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, POSA. Muzyczne wydarzenie połączone było z  prezentacją wystawy nagrodzonych prac na Międzynarodowym Triennale Drzeworytu […]

Czytaj więcej

Gwiazdy internetowego teatru?

– Mieliśmy ogromne szczęście, że termin przysyłania prac został przedłużony, inaczej nie moglibyśmy wystartować. Przedstawienie nie było dla nas nowością, ponieważ wystawiałyśmy je w czerwcu, ale za to ciekawym doświadczeniem było wczucie się w gwiazdę […]

Czytaj więcej

Najmłodsi na nowotarskiej scenie

W kwietniu w nowotarskiej szkole muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina, po raz trzeci w historii odbył się „Międzyszkolny Konkurs Pianistyczny dla najmłodszych”. Wzięli w nim udział także najmłodsi przedstawiciele naszej szkoły, uczniowie […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content