ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wielki artysta w naszej szkole

We wtorek 15 kwietnia 2014r. w auli naszej szkoły odbył się koncert wybitnego pianisty, pana Stefana Łabanowskiego. Prowadzącą koncert była kierowniczka sekcji pianistycznej w naszej szkole, pani Elżbieta Cukier.

Pan Stefan Łabanowski ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie fortepianu Anny Szyniarowskiej oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu u prof. Andrzeja Jasińskiego (2002), pod kierunkiem którego odbył także studia podyplomowe. Uczestniczył również w mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez Kevina Kennera. Ukończył studia doktoranckie pod opieką artystyczną prof. Bronisławy Kawalli w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie w 2012 roku zrealizował doktorat w specjalności: gra na fortepianie, uzyskując stopień doktora sztuki muzycznej.

Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, zdobył n m. in: I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Olsztynie, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym ,,Gdańska wiosna” w Gdańsku, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie, II miejsce na Międzynarodo-wym Konkursie Pianistycznym im. Igora Strawińskiego w Champaign-Urbana (USA).

W 2004r. zdobył I nagrodę oraz nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie ,,Citta di Guardiagrele” we Włoszech.

Ponadto koncertował w Polsce, Francji i Niemczech, a także występował na festiwalach muzycznych.

Otrzymał wiele nagród oraz stypendiów. W 2010r. ukazała się jego płyta z utworami Antoniego Stolpego.

Na naszej scenie, w pierwszej części koncertu pianista zaprezentował utwory Fryderyka Chopina:

-Walc Es-dur op. 18

-Ballada f-moll op. 52

-Scherzo cis-moll Fis-dur op.60

W drugiej części koncertu usłyszeliśmy utwory Roberta Schumanna:

utwory fantastyczne op.12: ,,Wieczorem” i ,,Wzlot”.

W następnej kolejności mogliśmy podziwiać utwory: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Claude’a Debussy, Maurice’a Ravela oraz Sergiusza Prokofiewa.

Po zakończeni koncertu, artysta był długo oklaskiwany przez uczniów oraz nauczycieli POSA. Wszyscy byli zachwyceni jego doskonałą grą na fortepianie. Pan Łabanowski serdecznie podziękował za możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na naszej szkolnej scenie.

Emilia Tycner


Powiązane artykuły

Muzyczne wakacje i nagranie płyty

5 października „Galeria Jednego Autora” w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury zaprosiła na koncert uczestników Letnich Warsztatów Wokalnych pod kierunkiem pani  Pauliny Martini.

Czytaj więcej

Warsztaty fotografii otworkowej klasy II i III/g -Otworkowe eksperymenty

– Fotografia otworkowa – to fotografia bez obiektywu. Zastępuje go mały otwór, przez który wpada do środka światło, co pozwala na zarejestrowanie na kamerze obrazu – poinformowała nas uczennica klasy drugiej gimnazjum, zaraz po wyjściu […]

Czytaj więcej

Wirtuozka fortepianu

W czwartek 14 maja godzinie o 13.00 w naszej szkole w Sali nr.16 odbył się koncert absolwentki naszej szkoły Anny Gluc.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content