ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wiosenny koncert „Zakopiańsko-Żywiecki”

13.04.2011 roku, w środę odbył się w naszej szkole koncert uczniów z naszej szkoły i  gości z Żywca. Z ZPSA zagrali muzycy klas wiolonczeli, fortepianu, skrzypiec i fletu przygotowani pod pieczą nauczycieli: Ilony Latochy Dylewskiej, Zofii Ziach, Katarzyny Woszczyk i Elżbiety Cukier.

Uczniowie ćwiczyli program, który mieli zagrać przed publicznością do ostatnich pięciu minut przed rozpoczęciem koncertu. Było to z pewnością spowodowane stresem, jak i tym, że przed występami klasa III gimnazjum pisała test kompetencyjny i młodzież nie mogła ćwiczyć dopóki gimnazjalićsi nie skończyli pisać.

Na początku grali uczniowie naszej szkoły: Bronisław Gębik, Jan Kudasik, Anna Gąsiennica-Byrcyn, Krzysztof Świder, Magdalena Kaczorowska, a pod koniec w duecie, na fortepianie Jan z Magdaleną „Walc kwiatów” z baletu Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów”. Koncert wypadł naprawdę dobrze, a jego urozmaiceniem był występ Bogumiły Partyki (skrzypce), Jacka Szmika (klarnet) i Zespołu Instrumentalnego „Sonata” z Żywca. Koncert Wiosenny był współorganizowany przez Towarzystwo Promocji Talentów ” Dla sztuki” z Żywca. Cały popis bardzo dobrze współgrał z występami naszych młodszych kolegów, jak również bardzo się podobał i dostał wiele oklasków.

Aleksandra Chrobak kl. III/g


Powiązane artykuły

Czas pomyśleć o przyszłości

Ferie zimowe dobiegły końca. Większość szkół ponadgimnazjalnych rozpoczyna nabór do swoich placówek. Klasa 3 gimnazjum zaczyna już myśleć o swojej przyszłości, dlatego niektóre osoby zamierzają wybrać szkoły ukierunkowane. Do tej grupy należą między innymi Kasia […]

Czytaj więcej

Matematyczni goście na scenie naszej szkoły

21 września 2021r. o godzinie 15.30 odbył się w naszej szkole koncert „Sztuka i Komercja na Estradzie, w Salonie, w Domu”.

Czytaj więcej

Koncert wprost z Ukrainy

23 września, o godz. 17 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych odbył się koncert wykonany przez dzieci i młodzież z Ukrainy. Zorganizowano go w ramach Polsko – ­Ukraińskich warsztatów skrzypcowych na Podhalu „Smyczkowe Muzykowanie”.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content