ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wiosenny koncert „Zakopiańsko-Żywiecki”

13.04.2011 roku, w środę odbył się w naszej szkole koncert uczniów z naszej szkoły i  gości z Żywca. Z ZPSA zagrali muzycy klas wiolonczeli, fortepianu, skrzypiec i fletu przygotowani pod pieczą nauczycieli: Ilony Latochy Dylewskiej, Zofii Ziach, Katarzyny Woszczyk i Elżbiety Cukier.

Uczniowie ćwiczyli program, który mieli zagrać przed publicznością do ostatnich pięciu minut przed rozpoczęciem koncertu. Było to z pewnością spowodowane stresem, jak i tym, że przed występami klasa III gimnazjum pisała test kompetencyjny i młodzież nie mogła ćwiczyć dopóki gimnazjalićsi nie skończyli pisać.

Na początku grali uczniowie naszej szkoły: Bronisław Gębik, Jan Kudasik, Anna Gąsiennica-Byrcyn, Krzysztof Świder, Magdalena Kaczorowska, a pod koniec w duecie, na fortepianie Jan z Magdaleną „Walc kwiatów” z baletu Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów”. Koncert wypadł naprawdę dobrze, a jego urozmaiceniem był występ Bogumiły Partyki (skrzypce), Jacka Szmika (klarnet) i Zespołu Instrumentalnego „Sonata” z Żywca. Koncert Wiosenny był współorganizowany przez Towarzystwo Promocji Talentów ” Dla sztuki” z Żywca. Cały popis bardzo dobrze współgrał z występami naszych młodszych kolegów, jak również bardzo się podobał i dostał wiele oklasków.

Aleksandra Chrobak kl. III/g


Powiązane artykuły

Fotoleracja – Pieniny 2015

Zapraszamy do galerii zdjęć pani Aleksandry Kozłowskiej.

Czytaj więcej

Francuskie zmagania

W piątek (08.10.10) w naszej szkole odbył się konkurs języka francuskiego. Po raz pierwszy francuski zagościł na długiej liście konkursów, jakie są u nas przeprowadzane. Udział w zmaganiach językowych wzięło aż piętnaścioro uczniów, z czego […]

Czytaj więcej

Nowe projekty w sieci

W zeszłym tygodniu klasa IX założyła swój „kanał” na portalu youtube.pl. Na pomysł wpadły dziewczyny z tej klasy, ponieważ same siebie nazywają „klasą filmową”. Twierdzą tak, gdyż na każdą szkolną okazję kręcą filmy i bardzo […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content