ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wiosenny koncert „Zakopiańsko-Żywiecki”

13.04.2011 roku, w środę odbył się w naszej szkole koncert uczniów z naszej szkoły i  gości z Żywca. Z ZPSA zagrali muzycy klas wiolonczeli, fortepianu, skrzypiec i fletu przygotowani pod pieczą nauczycieli: Ilony Latochy Dylewskiej, Zofii Ziach, Katarzyny Woszczyk i Elżbiety Cukier.

Uczniowie ćwiczyli program, który mieli zagrać przed publicznością do ostatnich pięciu minut przed rozpoczęciem koncertu. Było to z pewnością spowodowane stresem, jak i tym, że przed występami klasa III gimnazjum pisała test kompetencyjny i młodzież nie mogła ćwiczyć dopóki gimnazjalićsi nie skończyli pisać.

Na początku grali uczniowie naszej szkoły: Bronisław Gębik, Jan Kudasik, Anna Gąsiennica-Byrcyn, Krzysztof Świder, Magdalena Kaczorowska, a pod koniec w duecie, na fortepianie Jan z Magdaleną „Walc kwiatów” z baletu Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów”. Koncert wypadł naprawdę dobrze, a jego urozmaiceniem był występ Bogumiły Partyki (skrzypce), Jacka Szmika (klarnet) i Zespołu Instrumentalnego „Sonata” z Żywca. Koncert Wiosenny był współorganizowany przez Towarzystwo Promocji Talentów ” Dla sztuki” z Żywca. Cały popis bardzo dobrze współgrał z występami naszych młodszych kolegów, jak również bardzo się podobał i dostał wiele oklasków.

Aleksandra Chrobak kl. III/g


Powiązane artykuły

Stres już zażegnany

Pierwszego kwietnia uczniowie szóstej klasy (również w naszej szkole), jak co roku, zmagali się z testem szóstoklasisty. W tym roku wyglądał on nieco inaczej, gdyż był podzielony na część pierwszą, czyli polsko-matematyczną i na drugą […]

Czytaj więcej

Jedna nuta i wszystko gra

18.10.2017r. o godzinie 17:00, w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna klas od pierwszej do czwartej.

Czytaj więcej

Muzyczne wakacje i nagranie płyty

5 października „Galeria Jednego Autora” w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury zaprosiła na koncert uczestników Letnich Warsztatów Wokalnych pod kierunkiem pani  Pauliny Martini.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content