ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wiosenny plener w zimowej aurze

Od 19 do 21 kwietnia klasy Iv, V i VI wybrały się na trzydniowy plener do Krynicy Zdrój. Mieszkali tam w pensjonacie „Prometówka”.

Pierwszego dnia, po przyjeździe wybrali się na spacer do centrum miasta a wieczorem po kolacji było ognisko i dyskoteka. Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Krynicę z przewodniczką. Między innymi odwiedzili pijalnie wód i muzeum Nikifora. W Starym Sączu zwiedzili Klasztor Klarysek, w Powroźniku starą cerkiew wpisaną na listę zabytków UNESCO, ruiny średniowiecznego zamku w Muszynie. Również tego dnia, wieczorem były zajęcia plastyczne, których tematem była twórczość Nikifora.

Ostatniego dnia, przed wyjazdem uczniowie zwidzili Muzeum Zabawek w Krynicy. Niestety pogoda nie sprzyjała. Wszystkie atrakcje grupa ze szkoły artystycznej zwiedzała w śniegu lub deszczu.

Patrycja Sobańska, kl. VI, (red)


Powiązane artykuły

Zapraszamy na finał slamu poetyckiego

Zapraszamy gorąco wszystkich na finał warsztatów slamu poetyckiego, który odbędzie się w piątek, 4 grudnia 2015 r. o godz. 17 w sali koncertowej naszej szkoły. W finale wystąpią gimnazjaliści z POSA.

Czytaj więcej

Zobacz efekty warsztatów fotograficznych

Zapraszamy do oglądania zdjęć wykonanych przez uczniów klasy II gimnazjum podczas warsztatów fotograficznych prowadzonych przez pana Bogdana Kiwaka.

Czytaj więcej

Wesołych Świąt!

Życzymy Świąt wypełnionych radością i spokojem, pogody ducha i pomyślności. Obyśmy w nadchodzącym Nowym Roku zapomnieli słowa „zdalna” i „obostrzenia”. Wraz z życzeniami przesyłamy fotograficzne kartki świąteczne, które przygotowali (techniką „malowania światłem”) uczniowie z Fakultetu […]

Czytaj więcej
Skip to content