ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wiosenny plener w zimowej aurze

Od 19 do 21 kwietnia klasy Iv, V i VI wybrały się na trzydniowy plener do Krynicy Zdrój. Mieszkali tam w pensjonacie „Prometówka”.

Pierwszego dnia, po przyjeździe wybrali się na spacer do centrum miasta a wieczorem po kolacji było ognisko i dyskoteka. Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Krynicę z przewodniczką. Między innymi odwiedzili pijalnie wód i muzeum Nikifora. W Starym Sączu zwiedzili Klasztor Klarysek, w Powroźniku starą cerkiew wpisaną na listę zabytków UNESCO, ruiny średniowiecznego zamku w Muszynie. Również tego dnia, wieczorem były zajęcia plastyczne, których tematem była twórczość Nikifora.

Ostatniego dnia, przed wyjazdem uczniowie zwidzili Muzeum Zabawek w Krynicy. Niestety pogoda nie sprzyjała. Wszystkie atrakcje grupa ze szkoły artystycznej zwiedzała w śniegu lub deszczu.

Patrycja Sobańska, kl. VI, (red)


Powiązane artykuły

Wagary w szkole

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, czyli również dzień wagarowicza w większości szkół ponadgimnazjalnych odbywały się dni otwarte dla uczniów kończących podstawówkę lub gimnazjum. Klasy VIII i IX naszej szkoły odwiedziły okoliczne licea, by ułatwić […]

Czytaj więcej

Chopineria

8 marca kilkanaście osób z naszej szkoły wybrało się na uroczysty koncert “Chopineria” do Opery Krakowskiej. Koncert odbył się z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Na koncert dojechaliśmy z bardzo pozytywnymi humorami. Zasiedliśmy aż […]

Czytaj więcej

Nietypowa lekcja historii muzyki

17 maja klasy gimnazjalne wybrały się do Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma w Zakopanem. Tytuł tych zajęć zrealizowanych w ramach lekcji z Historii Muzyki nosił nazwę ,,W zakopiańskim stylu”.

Czytaj więcej
Skip to content