ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wiosenny plener w zimowej aurze

Od 19 do 21 kwietnia klasy Iv, V i VI wybrały się na trzydniowy plener do Krynicy Zdrój. Mieszkali tam w pensjonacie „Prometówka”.

Pierwszego dnia, po przyjeździe wybrali się na spacer do centrum miasta a wieczorem po kolacji było ognisko i dyskoteka. Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Krynicę z przewodniczką. Między innymi odwiedzili pijalnie wód i muzeum Nikifora. W Starym Sączu zwiedzili Klasztor Klarysek, w Powroźniku starą cerkiew wpisaną na listę zabytków UNESCO, ruiny średniowiecznego zamku w Muszynie. Również tego dnia, wieczorem były zajęcia plastyczne, których tematem była twórczość Nikifora.

Ostatniego dnia, przed wyjazdem uczniowie zwidzili Muzeum Zabawek w Krynicy. Niestety pogoda nie sprzyjała. Wszystkie atrakcje grupa ze szkoły artystycznej zwiedzała w śniegu lub deszczu.

Patrycja Sobańska, kl. VI, (red)


Powiązane artykuły

Warsztaty fotografii otworkowej klasy II i III/g -Otworkowe eksperymenty

– Fotografia otworkowa – to fotografia bez obiektywu. Zastępuje go mały otwór, przez który wpada do środka światło, co pozwala na zarejestrowanie na kamerze obrazu – poinformowała nas uczennica klasy drugiej gimnazjum, zaraz po wyjściu […]

Czytaj więcej

Cienie w naszej szkole

21 lutego 2014r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej odbyły się warsztaty teatru cieni. Uczniowie obejrzeli też przedstawienie pt. „Mglisty Billy”.

Czytaj więcej

Smreczyński Staw zdobyty

15 czerwca był dla najmłodszych uczniów naszej szkoły bardzo ciekawym dniem. Wychowawczynie pani Justyna Jasiorkowska, pani Katarzyna Rogowska i pani Anna Maciejewska zabrały swoich podopiecznych na tatrzańską wycieczkę. 

Czytaj więcej
Skip to content