ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wiosenny plener w zimowej aurze

Od 19 do 21 kwietnia klasy Iv, V i VI wybrały się na trzydniowy plener do Krynicy Zdrój. Mieszkali tam w pensjonacie „Prometówka”.

Pierwszego dnia, po przyjeździe wybrali się na spacer do centrum miasta a wieczorem po kolacji było ognisko i dyskoteka. Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Krynicę z przewodniczką. Między innymi odwiedzili pijalnie wód i muzeum Nikifora. W Starym Sączu zwiedzili Klasztor Klarysek, w Powroźniku starą cerkiew wpisaną na listę zabytków UNESCO, ruiny średniowiecznego zamku w Muszynie. Również tego dnia, wieczorem były zajęcia plastyczne, których tematem była twórczość Nikifora.

Ostatniego dnia, przed wyjazdem uczniowie zwidzili Muzeum Zabawek w Krynicy. Niestety pogoda nie sprzyjała. Wszystkie atrakcje grupa ze szkoły artystycznej zwiedzała w śniegu lub deszczu.

Patrycja Sobańska, kl. VI, (red)


Powiązane artykuły

Militarne zainteresowania w klasie czwartej

W poniedziałek, 11 października w klasie 4 na lekcji wychowawczej z panią Agnieszką Warek – Leks odbyła się wystawa o tematyce wojskowej. Jeden z uczniów, Jędrek Ziach przyniósł i prezentował swoją kolekcję, która zawierała  między […]

Czytaj więcej

Filmy animowane naszych najmłodszych

Przedstawiamy poniżej filmy animowane powstałe podczas warsztatów animacji poklatkowej prowadzonych przez Tomasza Solicha i Agnieszkę Kaperniak w czasie pleneru artystycznego we wrześniu 2014 r.

Czytaj więcej

Perkusyjny tor przeszkód

Podczas naszej nieobecności uczniów w szkole artystycznej, przed budynkiem zwanym przez nas „Białym domem” powstał, uwielbiany przez młodszą młodzież, plac zabaw. Wygląda on wyjątkowo. Każdy element przeznaczony do zjeżdżania, pokonywania przeszkód, huśtania się kojarzy się […]

Czytaj więcej
Skip to content