ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wirtualne lekcje fimozanawstwa

Uczniowie fakultetu literackiego z klasy IX już po raz drugi uczestniczyli w wirtualnej lekcji filmoznawstwa w ramach projektu „Filmoteka Szkolna”.

W programie fakultetu literackiego e naszej szkole jest przedmiot pod nazwą „scenariusze filmowe”. Już od kilku lat jest on realizowany we współpracy z Filmoteką Szkolną. Uczniowie uczestniczą w internetowych kursach filmowych, konkursach, warsztatach. W marcu literaci z klasy IX, razem z nauczycielem, Ewą Czerwieniec odwiedzili Wyższą Warszawską Szkołę Filmową, gdzie poznawali tajniki filmowe od strony praktycznej. Nowością jest udział w wirtualnych lekcjach. Dzięki połączeniu internetowemu spotykają się „na żywo”z filmoznawcą, by omówić zagadnienia filmowe w oparciu o wybrany film z kolekcji Filmoteki Szkolnej. Nasi gimnazjaliści mają już za sobą dyskusję nt. „Amatora” K. Kieślowsiego i „Ucieczki z kina Wolność” W. Marczewskiego. Kolejne spotkanie tuż po egzaminach – 28 kwietnia.

red

no images were found


Powiązane artykuły

Charytatywnie na święta

8 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w kiermaszu świątecznym na Placu Niepodległości w Zakopanem, sprzedając tam własnoręcznie wykonane prace plastyczne. Wszystkim przyświecały cele charytatywne. Kiermasz organizował Urząd Miasta.

Czytaj więcej

Powrót z pleneru – ART FM

Uczniowie naszej szkoły wrócili z wrześniowego pleneru artystycznego, który w tym roku odbywał się w Poddąbiu. Grupa literacka z klasy VIII zajmowała się przygotowywaniem audycji radiowej ART . Zapraszamy do lektury, dzięki której będzie można […]

Czytaj więcej

Wiosenny plener w zimowej aurze

Od 19 do 21 kwietnia klasy Iv, V i VI wybrały się na trzydniowy plener do Krynicy Zdrój. Mieszkali tam w pensjonacie „Prometówka”.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content