ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wirtualne lekcje fimozanawstwa

Uczniowie fakultetu literackiego z klasy IX już po raz drugi uczestniczyli w wirtualnej lekcji filmoznawstwa w ramach projektu „Filmoteka Szkolna”.

W programie fakultetu literackiego e naszej szkole jest przedmiot pod nazwą „scenariusze filmowe”. Już od kilku lat jest on realizowany we współpracy z Filmoteką Szkolną. Uczniowie uczestniczą w internetowych kursach filmowych, konkursach, warsztatach. W marcu literaci z klasy IX, razem z nauczycielem, Ewą Czerwieniec odwiedzili Wyższą Warszawską Szkołę Filmową, gdzie poznawali tajniki filmowe od strony praktycznej. Nowością jest udział w wirtualnych lekcjach. Dzięki połączeniu internetowemu spotykają się „na żywo”z filmoznawcą, by omówić zagadnienia filmowe w oparciu o wybrany film z kolekcji Filmoteki Szkolnej. Nasi gimnazjaliści mają już za sobą dyskusję nt. „Amatora” K. Kieślowsiego i „Ucieczki z kina Wolność” W. Marczewskiego. Kolejne spotkanie tuż po egzaminach – 28 kwietnia.

red

no images were found


Powiązane artykuły

ArtFM

W tym roku na plenerze literaci z klasy VIII wraz z p. Ewą Czerwieniec i p. Tomaszem Paluchem podjęli się nowego wyzwania.

Czytaj więcej

Roztańczeni artyści

Królem i królową balu zostali Piotrek Bystrowski i Rebeka Kredatus z klasy 1. Najlepszym tancerzem okazał się Mieszko Serwatowicz z klasy 2, a najlepszy strój miała Hania Cukier, z tej samej klasy. Oto wyniki najważniejszych […]

Czytaj więcej

Podróżnicy

26 listopada klasa IX wybrała się na dwudniową wycieczkę do Krakowa. Pierwszego dnia zwiedzali muzeum sztuki współczesnej MOCAK, następnie udali się do Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, a po dokształceniu się poszli na rynek […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content