ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wirtualne lekcje fimozanawstwa

Uczniowie fakultetu literackiego z klasy IX już po raz drugi uczestniczyli w wirtualnej lekcji filmoznawstwa w ramach projektu „Filmoteka Szkolna”.

W programie fakultetu literackiego e naszej szkole jest przedmiot pod nazwą „scenariusze filmowe”. Już od kilku lat jest on realizowany we współpracy z Filmoteką Szkolną. Uczniowie uczestniczą w internetowych kursach filmowych, konkursach, warsztatach. W marcu literaci z klasy IX, razem z nauczycielem, Ewą Czerwieniec odwiedzili Wyższą Warszawską Szkołę Filmową, gdzie poznawali tajniki filmowe od strony praktycznej. Nowością jest udział w wirtualnych lekcjach. Dzięki połączeniu internetowemu spotykają się „na żywo”z filmoznawcą, by omówić zagadnienia filmowe w oparciu o wybrany film z kolekcji Filmoteki Szkolnej. Nasi gimnazjaliści mają już za sobą dyskusję nt. „Amatora” K. Kieślowsiego i „Ucieczki z kina Wolność” W. Marczewskiego. Kolejne spotkanie tuż po egzaminach – 28 kwietnia.

red

no images were found


Powiązane artykuły

Liryczna POSA

29 maja o godzinie 11 w sali koncertowej naszej szkoły, odbył się konkurs poetycki „Liryczna POSA”. Był to konkurs zorganizowany dla uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. W kategorii juniorów, czyli klas 4-6 wygrała Lidia Król, […]

Czytaj więcej

Puls po Pulsie i ART FM (audycja nr. 2)

Zapraszamy do oglądania „Pulsu po Pulsie”, czyli telewizyjnych wiadomości plenerowych i wysłuchania drugiej audycji ART FM, prezentowanych podczas poplenerowego wernisażu 21 października. Wkrótce kolejne filmy i multimedia.

Czytaj więcej

Koniec karnawału w POSA

W piątek, 28 lutego, w ostatni dzień karnawału, odbyła się druga w tym roku szkolnym dyskoteka. Miała być to zabawa karnawałowa, w przebraniach, lecz większość uczniów ubrała się normalnie. Impreza zorganizowana była w sali lustrzanej.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content