ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wirtuozi egzaminów

Przez ostatnie 7 dni przed feriami świątecznymi wydarzyło się bardzo wiele w naszej szkole, ale najbardziej stresującymi dla uczniów musiały być egzaminy z instrumentów. W całej szkole od rana, do późnego popołudnia można było słuchać gry na fortepianach, skrzypcach, gitarach, ćwiczeń i ostatnich poprawek przed nieubłaganie nadciągającymi  ” wielkimi dniami „.
Sprawdzenie przez nauczycieli instrumentów, jak grają uczniowie, odbywało się w różnych dniach przez cały tydzień. Przechodząc korytarzami można było często zauważyć uczniów dających sobie przyjacielskiego „kopniaka na szczęście”, co najwidoczniej się przydało, gdyż wielu z nich bardzo dobrze wypadło.  Wyniki egzaminów cieszą większość uczniów, jednak nauczyciele wolą ich nie chwalić, tylko uświadamiać błędy jakie popełnili podczas gry, gdyż dzięki temu mają nadzieję, że uczniowie jeszcze więcej będą ćwiczyć i przyłożą się do gry, aby następnym razem wypadną jeszcze lepiej.

Aleksandra Chrobak kl. III/g


Powiązane artykuły

Dojrzeć swoją małą ojczyznę

Od środy nasza szkoła weźmie udział w projekcie pod hasłem „Dojrzeć swoją małą ojczyznę”, który jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura – interwencje 2019”. W ramach warsztatów zaplanowano zajęcia z malarstwa […]

Czytaj więcej

Szkolna demokracja

Dzisiaj w naszej szkole odbędą się wybory do samorządu szkolnego. Tym razem organizowane one będą przez Panią Irenę Świerczyńską i klasę 2 gimnazjum.

Czytaj więcej

Pod lasem hasał smok …

We wtorek, 12 stycznia w naszej szkole gościliśmy jednego z najwybitniejszych grafików w Polsce ilustrującego książki. Odwiedził nas Marcin Bruchnalski, który znakomitą część swojej twórczości poświęca dzieciom. Z panem Marcinem spotkali się wszyscy uczniowie POSA. […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content