ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wirtuozi egzaminów

Przez ostatnie 7 dni przed feriami świątecznymi wydarzyło się bardzo wiele w naszej szkole, ale najbardziej stresującymi dla uczniów musiały być egzaminy z instrumentów. W całej szkole od rana, do późnego popołudnia można było słuchać gry na fortepianach, skrzypcach, gitarach, ćwiczeń i ostatnich poprawek przed nieubłaganie nadciągającymi  ” wielkimi dniami „.
Sprawdzenie przez nauczycieli instrumentów, jak grają uczniowie, odbywało się w różnych dniach przez cały tydzień. Przechodząc korytarzami można było często zauważyć uczniów dających sobie przyjacielskiego „kopniaka na szczęście”, co najwidoczniej się przydało, gdyż wielu z nich bardzo dobrze wypadło.  Wyniki egzaminów cieszą większość uczniów, jednak nauczyciele wolą ich nie chwalić, tylko uświadamiać błędy jakie popełnili podczas gry, gdyż dzięki temu mają nadzieję, że uczniowie jeszcze więcej będą ćwiczyć i przyłożą się do gry, aby następnym razem wypadną jeszcze lepiej.

Aleksandra Chrobak kl. III/g


Powiązane artykuły

Sonatiny w wykonaniu młodych pianistów

W piątek, 25 października 2013 r. w sali koncertowej naszej szkoły, odbyły się KONCERTY SONATIN w wykonaniu uczniów sekcji pianistycznej klas II i IV o godz. 15:30 oraz klas III i V o godz. 17:00. […]

Czytaj więcej

Nasze rozmowy: Ratujmy Zakopane z agonii

rozmowa z Łukaszem Filipowiczem, inicjatorem stowarzyszenia „Made in Zakopane”

Czytaj więcej

Takt nr 2/2022

Jeszcze przed świętami ukazała się papierowa wersja szkolnej gazety. Można zapoznać się z nią poniżej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content