ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Włochy oczami artystów

Jak uczniom klas gimnazjalnych podobał się tegoroczny plener zagraniczny do Włoch? W tym roku zwiedzili oni Wenecję, Sienę, Watykan, Pompeje, Rzym oraz Florencję. Jedynie w osiem dni: od 4 do 11 maja, zobaczyli największe włoskie zabytki w tym muzea watykańskie, starożytny Rzym i koloseum oraz Florenckie muzeum Uffizi. Górska krew mieszkańców Zakopanego też nie dała o sobie zapomnieć, ponieważ wspięli się na Wezuwiusza, aby móc podziwiać Pompeje z samego szczytu wulkanu, ale to nie wszystko! Uczniowie mieli przydzielone specjalne zadania, które wykonać mieli podczas wyjazdu i już niedługo będziemy mogli zobaczyć efekty ich wykonania.

Przed wyjazdem do Włoch, dla wszystkich uczestników pleneru zorganizowane zostało spotkanie, na którym między innymi przydzielone zostały specjalne zadania dla uczniów. Mieli podzielić się oni na trzyosobowe grupy tak aby, w miarę możliwości, każda osoba była z innego fakultetu. Następnie losowali cytat, do którego należało: napisać limeryk, zrobić szkic zainspirowany ową złotą myślą, krótki fotoreportaż oraz linię melodyczną. Podczas wyjazdu nie mieli zbyt dużo wolnego czasu aczkolwiek, w każdej wolnej chwili starali się doszukiwać znaczenia wylosowanej sentencji w miejscu, w jakim aktualnie się znajdowali. Cały wyjazd uznajemy za bardzo udany, pogoda dopisywała, a zabytki w połączeniu z ciekawymi historiami opowiadanymi przez przewodników były bardzo ciekawe. Największe wrażenie wśród uczniów zrobił chyba wulkan Wezuwiusz i niesamowity krajobraz jaki można było zobaczyć z jego szczytu.

Wszyscy wrócili do Zakopanego 11 maja około 13:00 i mile wspominają Włoski tydzień.

Aga

fot.: Klimek Bachleda

Agnieszka Utracka


Powiązane artykuły

Czy to już koniec?

Koniec semestru nadchodzi wielkimi krokami. Do dzisiaj (piątku, trzydziestego stycznia) nauczyciele będą wystawiać ostateczne stopnie i dawać uczniom ostatnie uwagi.

Czytaj więcej

Słuchajcie nowej audycji szkolnego radia ART – FM

Audycja radiowa przygotowana w ramach warsztatów dziennikarskich przez fakultet literacki z klasy VIII.

Czytaj więcej

Uczniowie dla ojczyzny 

10.11 w Sali Koncertowej budynku szkoły muzycznej odbyła się coroczna uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Występowały na niej wszystkie klasy, prezentując wcześniej przygotowane przez siebie piosenki patriotyczne głównie z okresu I i II wojny […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content