ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wspólne granie-wygrywanie

23 maja 2017 roku o godzinie 17.30 na sali koncertowej, odbył się coroczny konkurs „Wspólne Muzykowanie”. Polega on na zaprezentowaniu przez zespół składający się z minimum 2 osób dowolnego utworu. W składzie tego rocznego jury znaleźli się Pani Dyrektor Zofia Ziach, Pani Mirosława Lubowicz, Pani Aleksandra Jeleńska oraz Pani Maria Czubernat-Grodek. Głównym organizatorem był Pan Jan Siaśkiewicz.

25 maja 2017 o godzinie 18.00, również w sali koncertowej odbyło się rozdanie nagród połączone z koncertem laureatów.

W tym roku nagrody zostały przyznane następująco.

W kategorii duety wyróżnienia zostały przyznane Patrycji Sobańskiej i Marcelince Sobańskiej za styl i muzykalność, Annie Jarząbek i Zofii Styrczuli dla najmłodszego duetu, Hannie Brzosko i Zuzannie Śliwie za styl tańca węgierskiego oraz Zofii Widerze za wzorowy akompaniament.

3 miejsce ex aequo zajęli duet wiolonczelowy Zuzia Rychter i Maja Wyraz oraz Juliusz Skuza i Martyna Dubnicka za duet klarnet i fortepian.

2 miejsce ex aequo przyznano duetowi fortepianowemu Juli Kułach i Marii Guzowskiej oraz Maciejowi Knapczykowi i Paulinie Socha za duet skrzypce i fortepian.

1 miejsce zajął duet na skrzypce i fortepian w składzie Zofia Widera i Jan Trebunia Tutka.

W kategorii większe zespoły 3 miejsce zdobył zespół skrzypcowy, w którego skład wchodzili Patryk Skupień, Anna Majerczyk, Jakub Wojtyczko, Natalia Karciarz, Michał Franosz, Klemens Tatar, Karol Majewski, Maciej Knapczyk, Tomasz Bobak, Jagoda Krupa, Antoni Cukier, Laura Wielopolska, Szczepan Słodyczka, Michał Piszczór i Zuzanna Kopieć.

2 miejsce ex aequo zajął zespół instrumentalny INTER FOLK, w którym grali Zuzanna Wojtowicz, Mariusz Wyrobek, Grzegorz Szlehuber, Maria Krzeptowska oraz Szymon Gąsienica Byrcyn wraz z triem na dwa flety i fortepian w składzie Zuzanna Śliwa, Natalia Styrczula i Basia Kowalska.

1 miejsce należy do zespołu instrumentalnego złożonego z Gabrieli Błasiak, Barbary Malik, Pauliny Mróz, Jana Trebuni Tutki oraz Zosi Widery.

Wyróżnienia w tej kategorii przyznano trio fortepianowemu w składzie Zofia Zawadzka, Marcelina Bobak oraz Anna Michalik za stylowe wykonanie walca, trio instrumentalnemu w składzie Jagoda Krupa, Zuzanna Kopieć i Franciszek Gębik za Marsza z „Dziadka do orzechów” oraz trio skrzypcowemu, w którego składzie znajdują się Anna Majerczyk, Michał Piszczór i Natalia Karciarz za wykonanie utworu współczesnego.

Zuzanna  Śliwa, klasa VI


Powiązane artykuły

Pod lasem hasał smok …

We wtorek, 12 stycznia w naszej szkole gościliśmy jednego z najwybitniejszych grafików w Polsce ilustrującego książki. Odwiedził nas Marcin Bruchnalski, który znakomitą część swojej twórczości poświęca dzieciom. Z panem Marcinem spotkali się wszyscy uczniowie POSA. […]

Czytaj więcej

Poplenerowa wystawa – chaosu ciąg dalszy

16 października w środę odbyła się wystawa poplenerowa, prezentująca efekt pracy uczniów podczas pleneru artystycznego w Rowach. Wernisaż zorganizowano w dość nietypowej scenerii – surowych, niewykończonych pomieszczeniach na ostatnim piętrze budynku przy ul. Krupówki 49, […]

Czytaj więcej

Towarzystwo Pana Brzechwy

We wtorek, 26 listopada 2013 r.odbyła się wycieczka do Krakowa, uczniów klas I-III pod opieką p. Katarzyny Rogowskiej-wychowawczyni klasy I, p. Justyny Jasiorkowskiej-wychowawczyni klasy III oraz p. Tomasza Palucha, który pojechał w zastępstwie za p. […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content