ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wszystko po studencku

25 marca bieżącego roku uczniowie gimnazjum z naszej szkoły wyruszyli do Krakowa na Ogólnopolski Przegląd Teatrów Studenckich i Niszowych „Epizod”. W ramach tej imprezy druga gimnazjum wystąpiła ze swoim spektaklem a zespół muzyczny pod kierunkiem pana Tomasza Palucha zagrał koncert.

Wyjechaliśmy o godzinie 8.00 sprzed szkoły. Do Krakowa dotarliśmy po około 2 godzinach jazdy. Z autobusu od razu szybkim krokiem przeszliśmy na przystanek tramwajowy przy ul. Oleandry, gdzie czekaliśmy aż przyjedzie nasz specjalny tramwaj. Około godziny 11.00 tramwaj wraz z uczniami i nauczycielami wyruszył w podróż po Krakowie, podczas której oglądaliśmy spektakl przestrzenny w wykonaniu teatru Krzywa Scena ze Stargardu Szczecińskiego pt. „Najsmutniejsza komedia i najokrutniejsza śmierć Pyrama i Tyzbe”. Spektakl był bardzo ciekawy i wciągający choćby dlatego, że odbywał się w tak nietypowym miejscu, jakim jest tramwaj. Potem usłyszeliśmy trochę poezji śpiewanej aktorów ze Studenckiego Teatrzyku Polonistów, którzy przyjechali z Katowic. Po objeździe niemal całego miasta wróciliśmy do punktu wyjścia i udaliśmy się z uśmiechami na twarzy do stołówki studenckiej na obiad. Około godziny 15.00 wszyscy zebrali się w klubie, gdzie odbywał się przegląd. Podczas imprezy mogliśmy zobaczyć spektakle śmieszne, poważne, odbiegające od rzeczywistości oraz niekiedy opisujące bardzo dosadnie rzeczywistość, która nas otacza. Podczas tego popołudnia wystąpiła klasa II gimnazjum POSA ze swoim przedstawieniem pt. ”Wiersze dla dzieci” zrealizowany pod opieką pana Krzysztofa Najbora. Całe wydarzenie zakończyło się koncertem szkolnego zespołu w składzie: Zuzanna Wiercioch, Maciej Najbor, Konrad Jonek, Szymon Filar, Miachał Paluch, Tomasz Paluch pt. ”Blue Express”. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci mimo później pory wrócili do Zakopanego.

– Uważam, że wyjazd był udany, bardzo podobała mi się etiuda zainspirowana wierszem naszej koleżanki Zuzanny Wiercioch. Ciekawym pomysłem było wystawienie dwóch sztuk w tramwaju, co prawdopodobnie było trudne dla aktorów, za co ich podziwiam. Podobał mi się również „Skowyt” ze względu na jego dosadność w przedstawieniu zżartego przez konsumpcję świata. Uważam, że klasa II gimnazjum także świetnie sobie poradziła i z miłą chęcią ich oklaskiwałam.

– Bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na mnie poetka w tramwaju, a zwłaszcza wiersz o kurach domowych. Występ II gimnazjum podobał mi się ze względu na to, że fajnie były połączone wiersze, które praktycznie nie były ze sobą związanie. Wrażenie ogólne to, że było to bardzo dobrze zorganizowane przedsięwzięcie i bardzo dobre zespoły aktorskie – podsumowała jedna z uczestniczek wycieczki do Krakowa, Katarzyna Lipińska kl. I gim.

Nicola Harasimowicz, kl. II/g

no images were foundPowiązane artykuły

Smyczki i gitary

W poniedziałek 16 grudnia 2013 roku o godz. 10.00 w auli naszej szkoły odbyła się audycja uczniów klasy II i III POSA. Wystąpiły dzieci należące do sekcji instrumentów smyczkowych i gitary. Koncert prowadził nauczyciel gitary […]

Czytaj więcej

W podróży po wiedzę i kulturę

W dniach od 12 do 15 marca fakultet literacki z klasy II i III gimnazjum wybrał się na warsztaty filmowe do Warszawskiej Szkoły Filmowej razem z panią Ewą Czerwieniec.

Czytaj więcej

Literacka przygoda

Od 09.01.2018 r. do 11.01.2018 r. trwały warsztaty ze slamu poetyckiego. Odbywały się one w POSA w porannych godzinach i były przeznaczone dla uczniów klasy VII, VIII, IX. Warsztaty zakończył się finałem, który wygrała Paulina Socha.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content