ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wybraliśmy tegorocznych TOPIKÓW

Fot. Nicola Harasimowicz, kl. I/g

8 lutego w naszej szkole odbył się finał Topików 2010. Kandydaci z wszystkich klas walczyli o tytuł Topika 2010. W tym roku motywem przewodnim szkolnego święta było “królestwo bajkowe”. Od rana na szkolnych korytarzach można było zobaczyć królewiczów, wróżki i inne postacie z bajek.

„Topiki” w naszej szkole organizowane są po raz trzeci. To impreza, która w naszej szkole pojawiła się niedawno, ale już cieszy się ogromną popularnością. Jest to konkurs wyłaniający najpopularniejszych uczniów w szkole. O tytuł dla swojego kandydata walczy cały zespół klasowy. Najpierw w klasach wybierany jest reprezentant a następnie wszyscy w grupie przez parę miesięcy pracują na wspólny sukces. Od listopada do lutego trwa kampania wyborcza, która kończy się finałem podczas którego każda klasa prezentuje krótki program artystyczny promujący swojego kandydata. Topiki wybierane są w trzech kategoriach: juniorzy młodsi, juniorzy starsi i seniorzy.

W dniu tegorocznego finału na początku kandydaci zaprezentowali się na scenie i odpowiedzieli na kilka pytań zadanych przez prowadzących. Później odbyły się seanse filmowe dla poszczególnych klas. Po obejrzeniu filmów wróciliśmy do sali koncertowej, aby obejrzeć finałowe show. Następnie odbyło się głosowanie, a w trakcie podliczania głosów zorganizowano krótki konkurs z wiedzy o bajkach. Za każdą dobrą odpowiedź można było wygrać cukierka.
Konkurencja była wyrównana, ale ktoś musiał wygrać. Były filmy, teledyski, koncerty, parodie programów telewizyjnych, tańce. Propozycje, których zadaniem było chwalenie kandydatów były bardzo róznorodne i pomysłowe.
W tym roku Topikami zostali:
Kl. I-III – Natalia Paluch z klasy III,  której klasa zaprezentowała pokaz filmowy pt. “Puls Topika”.
Kl. I-IV – Trzeci raz z rzędu wygrał Kacper Hubicki. Klasa V pokazała swoją edycję “Mam Talent”.
Kl. I-III/g – Dawid Bobak (Rzukmen). Klasa III gimnazjum pokazała film o bohaterze Rzukmenie, a następnie zaśpiewała piosenkę o Żanecie.
Topikom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Maryna Stańczewska, kl. I/g i red.


Powiązane artykuły

Historyczne skarby Zakopanego

W środę 9.06 klasy VII i VIII POSA wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę. Odbyła się ona pod przewodnictwem p. Macieja Pinkwarta i zaczęła się w Kuźnicach, a zakończyła pod budynkiem Białego Domu.

Czytaj więcej

Zakopane Wild Art Weekend 8-9 kwietnia 2016 r.

W imieniu prowadzącego w naszej szkole zajęcia z rysunku i malarstwa, pana Jacka Hołego serdecznie zapraszamy na niezwykle ciekawe wydarzenie artystyczne. Wśród artystów biorących w nim udział jest nie tylko nasz obecny nauczyciel, ale również […]

Czytaj więcej

Mali przyjaciele

28 września na lekcji biologii z panią Pauliną Zimak-Piekarczyk, klasa druga gimnazjum miała okazję poznać życie, wygląd i zastosowanie żyworódek. Doświadczalna lekcja udała się, gdyż jeden z uczniów, Dominik Możdżeń hodujący osobiście  żyworódki, przyniósł je […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content