ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wycieczka pełna wrażeń

Od 8 do 9 listopada klasa V z panią Ewą Czerwieniec i panem Tomkiem Paluchem wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Jej głównym celem było odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik.

Pierwszego dnia po ekscytującej podróży Pendolino uczniowie odwiedzili siedzibę Polskiego Radia, Programu Trzeciego -”Trójki” . Akurat w tym czasie swoją audycję prowadził Wojciech Mann – zanany polski dziennikarz muzyczny. Po skończonej audycji pan Wojciech z chęcią porozmawiał z naszymi uczniami, rozdał autografy i zrobił sobie z nimi selfie. Piątoklasiści mogli zapoznać się tam także z wieloma tajnikami pracy w radiu i dowiedzieć się na czym polega praca realizatora. Odwiedzili salę koncertową im. Agnieszki Osieckiej i zostali oprowadzeni po różnych studiach i zakamarkach radia. Po tym, jakże miłym, przywitaniu w Warszawie udali się na krótki spacer po Łazienkach. Kolejnym punktem programu była Niewidzialna Wystawa. Jest ona bardzo tajemniczym elementem wycieczki, gdyż jej szczegółów nie można zdradzać. Trzeba samemu przyjść i ją przeżyć. Jedyne co można powiedzieć o wystawie to fakt, że naprawdę warto ją odwiedzić.

Uczniowie poruszali się po Warszawie głównie komunikacją miejską, czyli autobusami lub metrem, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Piąta klasa, jako że jest grupą nieliczną, nocowała w apartamencie, w którym uczniowie samodzielnie przygotowywali sobie posiłki. Był to dobry czas na integrację. Jeden z uczniów na śniadanie przygotował jajecznicę aż z 20 jajek.

Drugiego dnia głównym celem było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, a także wizyta na seansie w Planetarium znajdującego się na terenie budynku. Uczniowie mieli tam okazję poznać tajniki zasad fizycznych, a także innych nauk przedstawionych w łatwy i zrozumiały sposób. W czasie pobytu spacerowali także po Starym Mieście, zobaczyli zamek królewski, kolumnę Zygmunta czy Belweder. W godzinach popołudniowych ich pobyt w Warszawie dobiegł końca, a w Zakopanem byli około północy.

Marysia Michniewska

fot. Tomasz Paluch


Powiązane artykuły

Tatrzańskie wycieczki

Klasy V i VI w październiku skorzystały z oferty edukacyjnej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Uczniowie uczestniczyli w wycieczkach w Tatry zorganizowanych przez pracowników TPN. Wybrał się na nie z nimi pani Agnieszka Gąsienica-Walczak, która uczy w […]

Czytaj więcej

Pieśni na Dzień Niepodległości 2021

10 listopada świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Każda klasa przygotowała na tę uroczystość patriotyczną pieśń. Tutaj można wysłuchać ich w całości.

Czytaj więcej

Dojrzeć swoją małą ojczyznę

Od środy nasza szkoła weźmie udział w projekcie pod hasłem „Dojrzeć swoją małą ojczyznę”, który jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura – interwencje 2019”. W ramach warsztatów zaplanowano zajęcia z malarstwa […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content