ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wystawa – Paryż 2010

W galerii szkolnej przez całe wakacje czynna jest poplenerowa wystawa – Paryż 2010. Prezentowane na niej prace przedstawiają plastycznie i literacko zobrazowane refleksje naszych gimnazjalistów, którzy tegoroczny zagraniczny plener spędzili w Paryżu.

Część wystawy to fotografie – Paryż w obiektywie naszych gimnazjalistów. Część plastyczna, przygotowana pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy zatytułowana jest „Dialog z mistrzami”. Uczniowie podjęli w swoich pracach pewnego rodzaju dyskusję z podziwianymi w paryskich galeriach artystami, głównie skupiając się na kubistach. Zadaniem literatów było obserwowanie Paryża przez pryzmat wybranych ze światowej literatury cytatów poświęconych temu wielkiemu europejskiemu miastu. W ten sposób krążące o Paryżu mity zostały w swoisty sposób zweryfikowane i poddane rozważaniom przez gimnazjalistów reprezentujących fakultet literacki.

Zapraszamy

Poniżej do wglądu prace literatów:

Zuzanna Zarycka

Wiktoria Zawiła

Aleksandra Mitan – Abel

Alicja Sabatowicz

Aleksandra Chrobak

Maryna Stańczewska

Mikołaj Borkowski

Natalia Dziurny

Zofia Walczewska

Nicola Harasimowicz


Powiązane artykuły

W Warszawskiej Szkole Filmowej

27 stycznia gimnazjalistki z fakultetu literackiego z IX klasy uczestniczyły w warsztatach filmowych organizowanych przez Warszawska Szkołę Filmową, Linda&Ślesicki Production. Klaudia Wiśniowska i Marysia Michniewska do stolicy pojechały pod opieką pani Ewy Czerwieniec. Uczennice brały […]

Czytaj więcej

Słowna bitwa wygrana przez Dominika!

5 grudnia o godzinie 16:00 w Dworcu Tatrzańskim odbył się Slam Poetycki, który był podsuwaniem kilkudniowych warsztatów odbywających się w naszej szkole. W tym roku mistrzem slamowania został Dominik Prusinowski. Oraganizatorem warsztatów była Akademia Młodego […]

Czytaj więcej

Inwazja śpiących

16 lutego 2016 roku , samorząd szkolny zorganizował w naszej szkole Dzień w piżamach. Uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w wydarzeniu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content