ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wystawa – Paryż 2010

W galerii szkolnej przez całe wakacje czynna jest poplenerowa wystawa – Paryż 2010. Prezentowane na niej prace przedstawiają plastycznie i literacko zobrazowane refleksje naszych gimnazjalistów, którzy tegoroczny zagraniczny plener spędzili w Paryżu.

Część wystawy to fotografie – Paryż w obiektywie naszych gimnazjalistów. Część plastyczna, przygotowana pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy zatytułowana jest „Dialog z mistrzami”. Uczniowie podjęli w swoich pracach pewnego rodzaju dyskusję z podziwianymi w paryskich galeriach artystami, głównie skupiając się na kubistach. Zadaniem literatów było obserwowanie Paryża przez pryzmat wybranych ze światowej literatury cytatów poświęconych temu wielkiemu europejskiemu miastu. W ten sposób krążące o Paryżu mity zostały w swoisty sposób zweryfikowane i poddane rozważaniom przez gimnazjalistów reprezentujących fakultet literacki.

Zapraszamy

Poniżej do wglądu prace literatów:

Zuzanna Zarycka

Wiktoria Zawiła

Aleksandra Mitan – Abel

Alicja Sabatowicz

Aleksandra Chrobak

Maryna Stańczewska

Mikołaj Borkowski

Natalia Dziurny

Zofia Walczewska

Nicola Harasimowicz


Powiązane artykuły

Święto Nauki

W dniach 7-8 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem odbył Festiwal Nauki, w którym udział wzięło dwóch uczniów naszej szkoły – Andrzej Gut – Mostowy i Bronisław Gębik.

Czytaj więcej

Ostatnie egzaminy

14 czerwca uczniowe klas ósmych i trzecich gimnazjum poznają wyniki egzaminów, które odbyły się w kwietniu.

Czytaj więcej

POWRÓT Z PLENERU ARTYSTYCZNEGO W DŹWIRZYNIE

Przyjazd uczniów z pleneru w Dźwirzynie do Zakopanego planowany jest o godzinie 8.00 w sobotę, 17.09. 2011 roku (wyjazd z Dźwirzyna o godz. 17.00 w piątek, 16.09.2011)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content