ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Z Chopinem we Francji

15 października pięcioro uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Cukier i pani Anny Kurek pojechało na tygodniowy wyjazd do Francji, do zaprzyjaźnionej szkoły w Saint Die des Vosges. Pobyt zwieńczał koncert poświecony Fryderykowi Chopinowi, na którym wystąpili również pianiści z naszej szkoły.

Wyjechali spod szkoły o godzinie 8:30, a następnie w godzinach południowych dojechali do Passau. Tam zwiedzali katedrę i spędzili pierwszą noc. W Saint Die des Vosges przywitano ich uroczystą kolacją, a następnie ulokowano każdego w domach różnych rodzin. Była to dobra okazja do używania języków obcych w praktyce. W kolejnych dniach codziennie odbywały się próby do koncertu, który miał być zwieńczeniem całego wyjazdu. Oprócz prób w tamtejszej, prywatnej szkole muzycznej, codziennie odbywała się wycieczka.

Koncert im. Fryderyka Chopina miał miejsce w czwartek. Jednak przed tym ważnym wydarzeniem uczniowie wraz z towarzyszącymi francuzami mieli czas na odstresowanie. Udali się na Laser Game, czyli laserową wersję paintballa. Wszyscy świetnie się bawili i miło wspominają te chwile. Pierwsze 4 miejsca zajęli uczniowie z Francji, dopiero 5 miejsce zajął Mieszko Iwaniec.

Koncert rozpoczął się o godzinie 18:30. Na samym początku został przedstawiony film o Fryderyku Chopinie. Następnie uczniowie z naszej szkoły i szkoły francuskiej zagrali koncert. Mieszko Iwaniec zachwycił publiczność swoją grą i był proszony o bisy.

Na koniec koncertu zdarzyła się nieprzewidziana „atrakcja” – włączył się alarm przeciwpożarowy, na szczęście był tylko pomyłką systemu.

W piątek 21 października popołudniu uczniowie wyruszyli w podróż powrotną. Po drodze zwiedzali Strasburg i parlament europejski jednak na nocleg udali się do Austrii. W sobotę zwiedzali Wiedeń i stamtąd w godzinach popołudniowych wyruszyli w drogę do Zakopanego. Na miejscu byli o godzinie 20:30.

Maria Michniewska


Powiązane artykuły

Goście ze Wschodu

W środę, 8 stycznia 2014 r. o godz. 13:45 w auli naszej szkoły odbył się koncert, w którym wystąpili nasi uczniowie i goście prosto z Moskwy. Gospodarzem koncertu była dyrektor szkoły, pani Zofia Ziach.

Czytaj więcej

Karolcia w krakowskim tramwaju

8 listopada klasy II i III z naszej szkoły odwiedziły Kraków.

Czytaj więcej

Frida i smak rogali marcińskich

W listopadzie klasa VI, pod opieką pani Ewy Czerwieniec i pana Tomasza Palucha odwiedziła Poznań. Ich głównym celem było zobaczenie jedynej w Polsce wystawy światowej sławy artystki meksykańskiej, Fridy Kahlo prezentowanej w CK Zamek w […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content