ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Z wizytą w Warszawskiej Szkole Filmowej

19 marca fakultet literacki z 3 gimnazjum i dwie dziewczyny z fakultetu literackiego z 2 gimnazjum z panią Ewą Czerwieniec uczestniczyli w warsztatach filmowych w Wyższej Szkole Filmowej w Warszawie. Finałem kursu było nakręcenie filmu krótkometrażowego.

Oprócz naszych uczniów w warsztatach brała udział grupa z podwarszawskiej szkoły. Zajęcia zaczęły się o godz. 9.00. Inspiracją do nich był film Krzysztofa Kieślowskiego “Gadające Głowy”. Na początku zajęć omówili ten film, a następnie prowadzący zadał uczestnikom różne ćwiczenia. Następnie uczniowie podzielili się na dwie grupy, w których przez 1,5 godziny mieli nakręcić materiały, które konstrukcją przypominały film Kieślowskiego. Wtedy każdy z nich miał możliwość operowania kamerą, dźwiękiem lub światłem, a także bycia aktorem. Na koniec, po zmontowaniu filmów nastąpiła prezentacja efektów pracy, które omówił i skomentował prowadzący, Piotr Gorszczyński.

Dla naszej grupy wyjazd do Warszawy był prawdziwym wyczynem.

Gimnazjaliści wyjechali w sobotę w nocy Polskim Busem z Zakopanego. W stolicy byli około godziny 6:30 i wracali, po warsztatach już w nocy w niedzielę, by dotrzeć do Zakopanego o 7 rano.

Po wizycie w Warszawskiej Szkole Filmowej oczekiwanie na autobus wypełnili seansem filmowym w Kinotece oglądając film pt.,,Manchester by the Sea”.

Marysia Michniewska

fot. Karolina Kowalik


Powiązane artykuły

Let’s sing!

3 marca odbędzie się Posa Music Show, czyli szkolny konkurs piosenki angielskiej. Uczniowie mogą zgłaszać swój udział do organizatorek zabawy pani Karoliny Sikorskiej i Magdaleny Łukasik.

Czytaj więcej

Zdalny pokaz teatralny klasy VIII

18.06.2020 o godz. 19.00 zapraszamy na prezentację zapisu zajęć teatralnych klasy VIII podczas zdalnego nauczania prowadzonych przez p. Krzysztofa Najbora.

Czytaj więcej

Udanych wakacji

W piątek, 26 kwietnia odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content