ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Zajęcia w TPN – w deszczu, ale z humorem

19.06.15 klasa IV spędziła kilka godzin na zajęciach edukacyjnych w TPN. Podczas wędrówki po Dolinie Białego dowiedzieliśmy się dlaczego zakłada się parki narodowe.

Prowadzący zajęcia pan Marek Kot bardzo interesująco i barwnie opisał znaczenie ochrony krajobrazu, fauny i flory tatrzańskiej.  Poznawaliśmy gatunki drzew i roślin zielnych, oraz środowisko życia w lesie i na skalach poza parkiem narodowym i w parku. Niestety ciągle padający deszcz uniemożliwił nam wykonanie ćwiczeń w zeszytach ucznia. Dopiero w siedzibie TPN mogliśmy podsumować zajęcia wykonując ćwiczenia, obejrzeć wystawę fauny i flory Tatr, jak również obejrzeć krótkie filmy edukacyjne o świstakach, niedźwiedziach i kozicach. Pomimo kiepskiej pogody dopisywał nam humor i zdobyliśmy nową ciekawą wiedzę przyrodniczą.

tekst i fot. Aleksandra Kozłowska


Powiązane artykuły

Nic dwa razy – finał Lirycznej POSY

Jędrzej Ziach z klasy IV i Marat Harasimowicz z klasy VI zostali laureatami tegorocznej „Lirycznej POSY”, czyli naszego szkolnego konkursu poetyckiego. Wyniki ogłoszono 15.06 podczas uroczystej gali.

Czytaj więcej

Dojrzeć swoją małą ojczyznę

Od środy nasza szkoła weźmie udział w projekcie pod hasłem „Dojrzeć swoją małą ojczyznę”, który jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura – interwencje 2019”. W ramach warsztatów zaplanowano zajęcia z malarstwa […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content