ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Zajęcia w TPN – w deszczu, ale z humorem

19.06.15 klasa IV spędziła kilka godzin na zajęciach edukacyjnych w TPN. Podczas wędrówki po Dolinie Białego dowiedzieliśmy się dlaczego zakłada się parki narodowe.

Prowadzący zajęcia pan Marek Kot bardzo interesująco i barwnie opisał znaczenie ochrony krajobrazu, fauny i flory tatrzańskiej.  Poznawaliśmy gatunki drzew i roślin zielnych, oraz środowisko życia w lesie i na skalach poza parkiem narodowym i w parku. Niestety ciągle padający deszcz uniemożliwił nam wykonanie ćwiczeń w zeszytach ucznia. Dopiero w siedzibie TPN mogliśmy podsumować zajęcia wykonując ćwiczenia, obejrzeć wystawę fauny i flory Tatr, jak również obejrzeć krótkie filmy edukacyjne o świstakach, niedźwiedziach i kozicach. Pomimo kiepskiej pogody dopisywał nam humor i zdobyliśmy nową ciekawą wiedzę przyrodniczą.

tekst i fot. Aleksandra Kozłowska


Powiązane artykuły

Plener Artystyczny – Wicie 2022

Plener Artystyczny odbędzie się w tym roku w miejscowości Wicie nad morzem. Organizacja pleneru jest oparta na Szkolnym regulaminie wycieczek, który zamieszczamy poniżej: Szkolny regulamin wycieczek w ZPSA w Zakopanem 04.07.2022 r. z załącznikiem, którym […]

Czytaj więcej

Włączmy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ruszyły przygotowania  do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W Zespole Szkół Hotelarsko -Turystycznych w Zakopanem działa sztab Orkiestry. Szefowa sztabu przesyła informacje dotyczące możliwości włączenia się do akcji:

Czytaj więcej

POGŁOS PLENEU. Kalambury zamiast zachodu słońca.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień czwarty Wczoraj mieliśmy kolejny dzień ładnej pogody. Na warsztatach operatorskich powstała już historia oraz zarys kolejności zdarzeń w scenariuszu. Pan Mikołaj Walczewski opowiedział literatom o swojej przechadzce po lesie i […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content