ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Zajęcia w TPN – w deszczu, ale z humorem

19.06.15 klasa IV spędziła kilka godzin na zajęciach edukacyjnych w TPN. Podczas wędrówki po Dolinie Białego dowiedzieliśmy się dlaczego zakłada się parki narodowe.

Prowadzący zajęcia pan Marek Kot bardzo interesująco i barwnie opisał znaczenie ochrony krajobrazu, fauny i flory tatrzańskiej.  Poznawaliśmy gatunki drzew i roślin zielnych, oraz środowisko życia w lesie i na skalach poza parkiem narodowym i w parku. Niestety ciągle padający deszcz uniemożliwił nam wykonanie ćwiczeń w zeszytach ucznia. Dopiero w siedzibie TPN mogliśmy podsumować zajęcia wykonując ćwiczenia, obejrzeć wystawę fauny i flory Tatr, jak również obejrzeć krótkie filmy edukacyjne o świstakach, niedźwiedziach i kozicach. Pomimo kiepskiej pogody dopisywał nam humor i zdobyliśmy nową ciekawą wiedzę przyrodniczą.

tekst i fot. Aleksandra Kozłowska


Powiązane artykuły

Dla marszałka Piłsudskiego

10 listopada nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Sztafeta z podstawówki zajęła ósme miejsce, a grupa z gimnazjum szóste.

Czytaj więcej

Junior reporter: Hania na „Wielkanocnym jaju”

28 marca 2016 roku w „lany poniedziałek” na Kalatówkach po raz osiemnasty odbyły się zawody na starym sprzęcie narciarskim o „Wielkanocne jajo” im. Krystyny Behounek. Wśród zawodników znalazła się również nasza uczennica, Hania Brzosko z […]

Czytaj więcej

Wybraliśmy tegorocznych TOPIKÓW

8 lutego w naszej szkole odbył się finał Topików 2010. Kandydaci z wszystkich klas walczyli o tytuł Topika 2010. W tym roku motywem przewodnim szkolnego święta było “królestwo bajkowe”. Od rana na szkolnych korytarzach można […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content