ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Zapraszamy na finał slamu poetyckiego

Od 7 do 10 grudnia w naszej szkole odbywją się warsztaty slamu poetyckiego. Wezmą w nich udział wszyscy gimnazjaliści z POSA oraz gościnnie uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. O. Balzera w Zakopanem i Gimnazjum nr 1 w Zakopanem.

Natomiast wszystkich uczniów i rodziców zapraszamy na finał warsztatów, który odbędzie się w sobotę, 10 grudnia o godz. 17 w Domu Turysty, Klubie Muzycznym Rockus, ul. Zaruskiego 5, Zakopane.

SLAM to połączenie poezji i performance. To forma tworzenia poezji, układania wierszy, tekstów i prezentowania ich przed publicznością. 
Pojedynki slamowe, które można w pewnym sensie nazwać zupełnie nietypowymi wieczorami poezji odbywają się na określonych zasadach: każdy artysta ma 3 minuty na zaprezentowanie własnego utworu. Nie może używać instrumentów, kostiumów ani rekwizytów. SLAM nie polega jedynie na recytowaniu wiersza. Slamer musi utrzymać uwagę publiczności, zainteresować ją, zaskoczyć. Jury stanowi publiczność. To ona typuje zwycięzcę. Dlatego szczególnie gorąco zapraszamy wszystkich na sobotni pojedynek słowa mówionego. Uczestnicy warsztatów będą potrzebowali Waszego wsparcia!

Warsztaty i slam poprowadzą Wojciech Cichoń i Grzegorz Bruszewski.

Organizatorem imprezy jest POSA i Towarzystwo Edukacji Artystycznej w Zakopanem. Projekt współfinansuje Urząd Miasta Zakopane.

(red)


Powiązane artykuły

Region pod lupą

Cykl wycieczek z wiedzy o regionie można uznać za otwarty. Na pierwszych wycieczkach były już klasa pierwsza i druga gimnazjum.

Czytaj więcej

Coroczna tradycja – Bal Karnawałowy

W piątek, 30 stycznia o godzinie 11:00 w sali koncertowej naszej szkoły, odbył się koncert w wykonaniu klasy I POSA. Pierwszaki pokazały swoje umiejętności muzyczne w karnawałowych przebraniach. Następnie, klasy od I do III wybrały […]

Czytaj więcej

Zaproszenie na Finał Konkursu Poetyckiego Liryczna POSA

Serdecznie zapraszamy na Wielki Finał Szkolnego Konkursu Poetyckiego Liryczna POSA, który odbędzie się 29 maja 2019 o godzinie 11:00 w Sali Koncertowej w ZPSA. 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content