ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Zapraszamy na slam poetycki

Zapraszamy wszystkich  na finał warsztatów slamu poetyckiego, który odbędzie się w piątek, 5 grudnia o godz. 16 w Dworcu Tatrzańskim przy ul. Krupówki 12. Wezmą w nich udział gimnazjaliści z POSA oraz  uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. O. Balzera w Zakopanem i Społecznego Gimnazjum STO w Zakopanem.

Od 3 do 5 grudnia w szkole artystycznej odbywają się warsztaty slamu poetyckiego prowadzone przez slamerów, Wojtka Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego. Organizatorem warsztatów jest Akademia Młodego Artysty, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna i Rada Rodziców POSA, która jest także fundatorem jednej z nagród. Jest to projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Zakopane.

SLAM to połączenie poezji i performance. To forma tworzenia poezji, układania wierszy, tekstów i prezentowania ich przed publicznością. Pojedynki slamowe, które można w pewnym sensie nazwać zupełnie nietypowymi wieczorami poezji odbywają się na określonych zasadach: każdy artysta ma 3 minuty na zaprezentowanie własnego utworu. Nie może używać instrumentów, kostiumów ani rekwizytów. SLAM nie polega jedynie na recytowaniu wiersza. Slamer musi utrzymać uwagę publiczności, zainteresować ją, zaskoczyć. Jury stanowi publiczność. To ona typuje zwycięzcę. Dlatego szczególnie gorąco zapraszamy wszystkich na piątkowy pojedynek słowa mówionego.Uczestnicy warsztatów będą potrzebowali Waszego wsparcia!

Finał poprowadzą Wojciech Cichoń i Grzegorz Bruszewski.

(red)


Powiązane artykuły

Karnawałowy koncert klasy I

2.02.2021 odbył się karnawałowy koncert pierwszaków. Zapraszamy do obejrzenia rejestracji tego kameralnego, ale niezwykłego koncertu.

Czytaj więcej

Świąteczny koncert

20 grudnia 2010 roku o godzinie 18.00 rozpoczął się w naszej szkole koncert świąteczny. Był on zorganizowany przez panią Mirosławę Lubowicz, która akompaniowała na fortepianie śpiewającym uczniom, czyli młodzieży z gimnazjum POSA, absolwentom szkoły, młodzieży […]

Czytaj więcej

Dyskotekowy tłusty czwartek

3 marca w sali lustrzanej odbędzie się długo oczekiwana dyskoteka szkolna. Zabawa zacznie się o godzinie 16.00. Klasy IV-V będą miały czas do 18.00, z wyjątkiem klasy VI, która będzie mogła szaleć do 19.00. Zaś […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content