ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Zestaw podręczników 2013/14

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

PAŃSTWOWEJ OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY ARTYSTYCZNEJ

NA ROK SZKOLNY 2013/2014

Klasa I

Lp. Przedmiot Tytuł i autor podręcznika Wydawnictwo

1. Kształcenie zintegrowane „Gra w kolory”

B. Mazur, K. Zagórska Juka

2. Język angielski „Bugs World 1”

Carol Read, Ana Soberon MACMILLAN

3. Religia „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”

T. Panuś Wydawnictwo

ŚW. STANISŁAWA

4. Zajęcia muzyczne „Nasza Muzyka” L. Florek EUTERPE

5. Plastyka i wiedza o sztuce Program autorski

6. Wiedza o muzyce Program autorski

7. Wiedza o regionie z elementami kultury ludowej Program autorski

8. Zajęcia teatralne Program autorski

9. Massmedia Program autorski

10. Elementy informatyki Podręcznik w ramach Kształcenia Zintegrowanego

Klasa II

Lp. Przedmiot Tytuł i autor podręcznika Wydawnictwo

1. Kształcenie zintegrowane „Gra w kolory”

B. Mazur, K. Zagórska Juka

2. Język angielski „Bugs World 2”

Carol Read, Ana Soberon, Ilona Kubrakiewicz, Barbara Ściborowska MACMILLAN

3. Religia „Kochamy Pana Jezusa”

T. Panuś Wydawnictwo

ŚW. STANISŁAWA

4. Zajęcia muzyczne „Nasza Muzyka” L. Florek EUTERPE

5. Plastyka i wiedza o sztuce Program autorski

6. Wiedza o muzyce Program autorski

7. Wiedza o regionie z elementami kultury ludowej Program autorski

8. Zajęcia teatralne Program autorski

9. Massmedia Program autorski

10. Elementy informatyki Podręcznik w ramach Kształcenia Zintegrowanego

Klasa III

Lp. Przedmiot Tytuł i autor podręcznika Wydawnictwo

1. Kształcenie zintegrowane „Razem w szkole”

D. Rączyńska, A. Kalińska, B. Oziemblewska WSiP

2. Język angielski „Bugs World 3”

Carol Read, Ana Soberon, Ilona Kubrakiewicz, Barbara Ściborowska MACMILLAN

3. Religia „Słuchamy Pana Boga” T. Panuś Wydawnictwo

ŚW. STANISŁAWA

4. Zajęcia muzyczne „Nasza Muzyka” L. Florek EUTERPE

5. Język francuski „Alex et zoe I” Colette Samson /bez ćwiczeń/ CLE International

6. Język niemiecki „Punkt IV” A. Potapowicz WSiP

7. Plastyka i wiedza o sztuce Program autorski

8. Wiedza o muzyce Program autorski

9. Wiedza o regionie z elementami kultury ludowej Program autorski

10. Zajęcia teatralne Program autorski

11. Massmedia Program autorski

12. Taniec Program autorski

13. Elementy informatyki Podręcznik w ramach Kształcenia Zintegrowanego

Klasa IV

Lp. Przedmiot Tytuł i autor podręcznika Wydawnictwo

1. Język polski Język polski 4. Między nami.” Podręcznik. Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek (+ ćwiczenia część 1 i 2) Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

2. Język angielski „Hot Spot 1” Colin Granger MACMILLAN

3. Język francuski „Alex et zoe II” Colette Samson (bez ćwiczeń) CLE International

4. Język niemiecki „Punkt IV” A. Potapowicz WSiP

5. Historia „My i Historia 4” podręcznik i zeszyt ćwiczeń

B. Olszewska, W. Surdyn – Fretsch Wydawnictwo Szkolne PWN

6. Matematyka „Matematyka z kluczem” M. Braun, A. Mańkowska, M. Paszyńska Nowa Era

7. Przyroda, biologia zintegrowana z chemią, geografią i fizyką „Tajemnice przyrody”

M. Marko – Worłowska Nowa Era

8. Elementy informatyki „Lekcje z komputerem” W. Jochemczyk, I. Krajewska – Kranas, A. Samulska, M. Wyczółkowski WSiP

9. Religia „Słuchamy Pana Boga”

Red. Ks. T. Panuś, A. Kielian Wydawnictwo Św. Stanisława BM Kraków 2012

10. Kształcenie słuchu „Mały Solfeż” J. K. Lasocki Oficyna wyd. „IMPLUS”

11. Audycje muzyczne „W krainie muzyki” A. Kreiner – Bogdańska PWM S.A.

12. Plastyka i wiedza o sztuce Program autorski

13. Zajęcia teatralne Program autorski

14. Taniec Program autorski

15. Literatura Program autorski

16. Massmedia Program autorski

Klasa V

Lp. Przedmiot Tytuł i autor podręcznika Wydawnictwo

1. Język polski „Słowa na start 5” Podręcznik do kształcenia literackiego M. Derlukiewicz Nowa Era

2. Język polski „Słowa na start 5” Podręcznik do nauki o języku cz. I i II A. Wojciechowska Nowa Era

3. Język angielski „Hot Spot 2” Colin Granger MACMILLAN

4. Język francuski „Super Max I” Hugues Denisot + ćwiczenia Hachette

5. Język niemiecki „Punkt V” A. Potapowicz WSiP

6. Historia „My i Historia 5” podręcznik i zeszyt ćwiczeń

B. Olszewska, W. Surdyk – Fertsch Wydawnictwo Szkolne PWN

7. Matematyka „Matematyka z kluczem”

M. Braun, A. Mańkowska, M. Paszyńska Nowa Era

8. Przyroda, biologia zintegrowana z chemią, geografią i fizyką „Tajemnice przyrody” J. Ślósarczyk Nowa Era

9. Elementy informatyki „Lekcje z komputerem” W. Jochemczyk, I. Krajewska – Kranas, A. Samulska, M. Wyczółkowski WSiP

10. Religia „Wierzymy w Pana Boga” red. ks. T. Panuś, A. Kielian, A. Berski, Wydawnictwo Św. Stanisława Kraków

11. Kształcenie słuchu „Mały Solfeż” J. K. Lasocki Oficyna wyd. „IMPLUS”

12. Audycje muzyczne „W krainie muzyki” A. Kreiner – Bogdańska PWM S.A.

13. Wychowanie do życia w rodzinie „Wędrującu ku dorosłości” podręcznik do kl. V i VI

T. Król, E. Purzycka, M. Selke RUBIKON

14. Plastyka i wiedza o sztuce Program autorski

15. Zajęcia teatralne Program autorski

16. Taniec Program autorski

17. Literatura Program autorski

18. Massmedia Program autorski

Klasa VI

Lp. Przedmiot Tytuł i autor podręcznika Wydawnictwo

1. Język polski „Słowa na start 6”

Podręcznik do kształcenia literackiego M. Derlukiewicz Nowa Era

2. Język polski „Słowa na start 6” Podręcznik do nauki o języku cz. I i II A. Wojciechowska Nowa Era

3. Język angielski “Hot Spot 3” Colin Granger, Catherine Stannett MACMILLAN

4. Język francuski „Super Max II” Hugues Denisot + Ćwiczenia Hachette

5. Język niemiecki „Punkt VI” A. Potapowicz WSiP

6. Historia „Dzień dobry historio!” G. Wojciechowski Nowa Era

7. Matematyka „Matematyka z kluczem”

M. Braun, A. Mańkowska, M. Paszyńska Nowa Era

8. Przyroda, biologia zintegrowana z chemią, geografią i fizyką „Przyroda” A. Czerny

Podręcznik, ćwiczenia, atlas Nowa Era

9. Elementy informatyki „Lekcje z komputerem” W. Jochemczyk, I. Krajewska – Kranas, A. Samulska, M. Wyczółkowski WSiP

10. Religia „Przemienieni przez Boga” Red. Z. Marek WAM Kraków

11. Kształcenie słuchu „Mały Solfeż” J. K. Lasocki Oficyna wyd. „IMPLUS”

12. Audycje muzyczne „W krainie muzyki” A. Kreiner – Bogdańska PWM S.A.

13. Wychowanie do życia w rodzinie „Wędrując ku dorosłości” Podręcznik do klasy V i VI

T. Król, E. Purzycka, M. Selke RUBIKON

14. Plastyka i wiedza o sztuce Program autorski

15. Zajęcia teatralne Program autorski

16. Taniec Program autorski

17. Literatura Program autorski

18. Massmedia Program autorski

Klasa VII

Lp. Przedmiot Tytuł i autor podręcznika Wydawnictwo

1. Język polski „Słowa na czasie” podręcznik do kształcenia literackiego, M. Chmiel, Herman, językowego A. Grabarczyk Nowa Era

2. Historia Historia 1 PWN

3. WOS „Dziś i jutro” cz. 1 I. Janicka, A. Kucia, T. Maćkowski Nowa Era

4. Język angielski „Next Move 2” LONGMAN

5. Język niemiecki „Magnet 1” LektorKlett

6. Język francuski „AMIS ET COMPAGNIE 1”C. Samson + ćwiczenia CLE international

7. Matematyka Matematyka z plusem GWO

8. Fizyka i astronomia „Świat Fizyki 1” red. B. Sagnowska (bez ćwiczeń) ZAMKOR

9. Chemia „Chemia” M. B. Szczepaniak, B. Kupczyk, W. Nowak (bez ćwiczeń) OPERON

10. Biologia „Biologia” podręcznik i ćwiczenia J. Loritz – Dobrowolska, Z. Sendecka OPERON

11. Geografia „Odkrywamy świat” M. Więckowski + atlas do gimnazjum (bez ćwiczeń) WSiP

12. Informatyka „Dzikie koty w szkole” J. Haja WAPNO 2005

13. Religia „Spotkanie ze słowem” ks. T. Panuś, R. Chrzanowska Wydawnictwo Św. Stanisława BM Kraków 2012

14. Wychowanie do życia w rodzinie „Wędrując ku dorosłości” Podręcznik do klas 1 – 3 gimnazjum T. Król RUBIKON

15. Edukacja dla bezpieczeństwa „Żyję i działam bezpiecznie” podręcznik z ćwiczeniami dla klas 1 – 3 (wydanie czwarte) Nowa Era

16. Historia sztuki „Bliżej sztuki” S. Stopczyk WSiP

17. Etyka Bez podręcznika

18. Warsztaty teatralne Program autorski

19. Wiedza o regionie Program autorski

20. Arcydzieła klasyki literackiej, teatralnej, filmowej Bez podręcznika

21. Historia muzyki „Muzyka” M. Rykowska, Z. Szatko OPERON

22. Projektowanie graficzne „Liternictwo” E. Gaziński EMPiZ Poznań

23. Kształcenie słuchu

(kl. VII – IX) „Mały Solfeż I” – ćwiczenia 1 i 2 głosowe” K. J. Lasocki

„Materiały do kształcenia słuchu”

M. Dziewulska, A. Frączkiewicz,

„Intonacje a elementarni rytmu” M. Doleżil

„Dyktanda melodyczne i rytmiczne dla młodzieży”

„Dyktanda harmoniczne dla młodzieży”

L. Zganiacz – Mazur

„Czytanie nut głosem” M. Wacholc PWN

Klasa VIII

Lp. Przedmiot Tytuł i autor podręcznika Wydawnictwo

1. Język polski „Słowa na czasie” podręcznik do kształcenia literackiego, M. Chmiel, Herman, językowego A. Grabarczyk Nowa Era

2. Historia Historia 2 PWN

3. WOS „Dziś i jutro” cz. 1 I. Janicka, A. Kucia, T. Maćkowski Nowa Era

4. Język angielski Next Move 3 Longman

6. Język niemiecki „DACHFENSTER II” Wyd. Szkolne PWN

7. Język francuski „AMIS ET COMPAGNIE 2”C. Samson + ćwiczenia CLE International

8. Matematyka Matematyka z plusem” GWO

9. Fizyka i astronomia „Świat Fizyki 2” red. B. Sagnowska (bez ćwiczeń) ZAMKOR

10. Chemia „Chemia” M. B. Szczepaniak, B. Kupczyk, W. Nowak (bez ćwiczeń) OPERON

11. Biologia „Biologia” podręcznik i ćwiczenia J. Loritz – Dobrowolska, Z. Sendecka OPERON

12. Geografia „Odkrywamy świat” M. Więckowski + atlas do gimnazjum (bez ćwiczeń) WSiP

13. Informatyka „Dzikie koty w szkole” J. Haja WAPNO 2005

14. Religia „Aby nie ustać w drodze” J. Szpet. D. Jackowiak Wydawnictwo Św. Wojciecha

15. Historia sztuki „Bliżej sztuki” S. Stopczyk WSiP

16. Etyka Bez podręcznika

17. Historia muzyki „Muzyka” M. Rykowska, Z. Szatko OPERON

18. Arcydzieła Bez podręcznika

19. Warsztaty teatralne Program autorski

20. Wiedza o regionie Program autorski

21. Projektowanie graficzne „Liternictwo” E. Gaziński EMPiZ Poznań

22. Kształcenie słuchu

(kl. VII – IX) „Mały Solfeż I” – ćwiczenia 1 i 2 głosowe” K. J. Lasocki

„Materiały do kształcenia słuchu”

M. Dziewulska, A. Frączkiewicz,

„Intonacje a elementarni rytmu” M. Doleżil

„Dyktanda melodyczne i rytmiczne dla młodzieży”

„Dyktanda harmoniczne dla młodzieży”

L. Zganiacz – Mazur

„Czytanie nut głosem” M. Wacholc PWN

Klasa IX

Lp. Przedmiot Tytuł i autor podręcznika Wydawnictwo

1. Język polski „Słowa na czasie” podręcznik do kształcenia literackiego, M. Chmiel, Herman, językowego A. Grabarczyk Nowa Era

2. Historia „Śladami przeszłości” S. Roszak Nowa Era

3. WOS „Dziś i jutro” cz. 2

I. Janicka, A. Janicki, A. Kucia, T. Maćkowski Nowa Era

4. Język angielski „Switch to English 3” MACMILLAN

5. Język angielski Egzamin Gimnazjalny Repetytorium poziom podstawowy i rozszerzony Express Publishing

6. Język niemiecki „DACHFENSTER III” Wyd. Szkolne PWN

7. Język francuski „AMIS ET COMPAGNIE 3”C. Samson + ćwiczenia CLE international

8. Matematyka Matematyka z plusem” GWO

9. Fizyka i astronomia „Świat Fizyki 3” red. B. Sagnowska (bez ćwiczeń) ZAMKOR

10. Chemia „Chemia” M. B. Szczepaniak, B. Kupczyk, W. Nowak (bez ćwiczeń) OPERON

11. Biologia „Biologia” podręcznik i ćwiczenia J. Loritz – Dobrowolska, Z. Sendecka OPERON

12. Geografia „Odkrywamy świat” M. Więckowski + atlas do gimnazjum (bez ćwiczeń) WSiP

13. Informatyka „Dzikie koty w szkole” J. Haja WAPNO 2005

14. Religia „Jezus prowadzi i zbawia” Red. Z. Marek WAM Kraków

15. Historia sztuki „Bliżej sztuki” S. Stopczyk WSiP

16. Etyka Bez podręcznika

17. Warsztaty teatralne Program autorski

18. Wiedza o regionie Program autorski

19. Arcydzieła klasyki literackiej, teatralnej, filmowej Bez podręcznika

20. Historia muzyki „Muzyka” M. Rykowska, Z. Szatko OPERON

21. Projektowanie graficzne „Liternictwo” E. Gaziński EMPiZ Poznań

22. Kształcenie słuchu

(kl. VII – IX) „Mały Solfeż I” – ćwiczenia 1 i 2 głosowe” K. J. Lasocki

„Materiały do kształcenia słuchu”

M. Dziewulska, A. Frączkiewicz,

„Intonacje a elementarni rytmu” M. Doleżil

„Dyktanda melodyczne i rytmiczne dla młodzieży”

„Dyktanda harmoniczne dla młodzieży”

L. Zganiacz – Mazur

„Czytanie nut głosem” M. Wacholc PWN


Powiązane artykuły

Konkursy przedmiotowe

W październiku i listopadzie POSA bierze udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty

Czytaj więcej

Dzień wolny od zajęć

Dzień 30 października 2015 jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu zorganizujemy zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którzy nie będą mogli pozostać w domu.

Czytaj więcej

Lista podręczników klasa VII /rok szkolny 2015/16/

KLASA VII Przedmiot Tytuł podręcznika Autor podręcznika Wydawnictwo Język polski Dotacja rządowa historia Dotacja  rządowa Religia „Spotkanie ze słowem” ksTadeusz Panuś, R. Chrzanowska, M. Lewicka Wydawnictwo Św. Śtanisława BM Geografia Dotacja rządowa Fizyka Dotacja rządowa […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content