ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Znawcy Szymanowskiego

Zwyciężczynią Szkolnego Konkursu Wiedzy o Karolu Szymanowskim została Klaudia Wiśniowska uczennica klasy 2 gimnazjum POSA. 24 marca 2017 roku w willi „Atma” w Zakopanem odbył się Muzyczny Wieczór z Karolem Szymanowskim. W tym dniu ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Karolu Szymanowskim. Odbył się również krótki koncert w wykonaniu uczniów gimnazjum POSA z fakultetu muzycznego oraz uczniów PSM.

Drugi etap konkursu odbył się 21 marca 2017 roku o godzinie 17 w budynku szkoły muzycznej. Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialna była nauczycielka audycji muzycznych i historii muzyki w POSA pani Sabina Zwijacz-Kozica, ale pomagała jej również pani Maria Czubernat-Gródek. Uczniowie PSM i POSA w drugim etapie musieli odpowiedzieć na 10 otwartych i zamkniętych pytań z części teoretycznej oraz 5 pytań z części słuchowej, podczas której musieli wykazać się znajomością utworów napisanych przez Karola Szymanowskiego.

Wyniki konkursu:

1 miejsce- Klaudia Wiśniowska (POSA)

2 miejsce- nie przyznano

3 miejsce- ex aequo Liliana Florek (POSA) i Paulina Mróz (POSA)

wyróżnienie- ex aequo Agata Fatla (PSM) i Maria Libera (PSM)

Klaudia Wiśniowska

fot. Klaudia Wiśniowska i Agata Fatla


Powiązane artykuły

Wspólne muzykowanie

Dnia 22 maja, w auli Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odbył się coroczny konkurs muzyczny ,,Wspólne muzykowanie”. Konkurs był podzielony na trzy kategorie: duety, tria, kwartety i większe zespoły. Konkurs poprowadził p. Jan Siaśkiewicz, a każdy […]

Czytaj więcej

Szkolne upiory! Halloween!

29 października 2014 r u nas w szkole będziemy świętować nietypowe, straszne święto – Halloween.

Czytaj więcej

Światło, kamera i akcja!

24 lutego, klasa siódma z fakultetu literackiego pojechała wraz z ich nauczycielką od dziennikarstwa i scenariuszy, Ewą Czerwieniec do Warszawskiej Szkoły Filmowej na warsztaty filmowe.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content