ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Znawcy Szymanowskiego

Zwyciężczynią Szkolnego Konkursu Wiedzy o Karolu Szymanowskim została Klaudia Wiśniowska uczennica klasy 2 gimnazjum POSA. 24 marca 2017 roku w willi „Atma” w Zakopanem odbył się Muzyczny Wieczór z Karolem Szymanowskim. W tym dniu ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Karolu Szymanowskim. Odbył się również krótki koncert w wykonaniu uczniów gimnazjum POSA z fakultetu muzycznego oraz uczniów PSM.

Drugi etap konkursu odbył się 21 marca 2017 roku o godzinie 17 w budynku szkoły muzycznej. Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialna była nauczycielka audycji muzycznych i historii muzyki w POSA pani Sabina Zwijacz-Kozica, ale pomagała jej również pani Maria Czubernat-Gródek. Uczniowie PSM i POSA w drugim etapie musieli odpowiedzieć na 10 otwartych i zamkniętych pytań z części teoretycznej oraz 5 pytań z części słuchowej, podczas której musieli wykazać się znajomością utworów napisanych przez Karola Szymanowskiego.

Wyniki konkursu:

1 miejsce- Klaudia Wiśniowska (POSA)

2 miejsce- nie przyznano

3 miejsce- ex aequo Liliana Florek (POSA) i Paulina Mróz (POSA)

wyróżnienie- ex aequo Agata Fatla (PSM) i Maria Libera (PSM)

Klaudia Wiśniowska

fot. Klaudia Wiśniowska i Agata Fatla


Powiązane artykuły

Mikoszewo 2021. „Puls po plenerze”.

„Puls po plenerze” przygotowany przez uczennice z Fakultetu Literackiego z klasy VIII: Marię Bochnak, Barbarę Kowalskę i Natalię Styrczulę. „Puls” realizowany był w ramach warsztatów dziennikarskich prowadzonych przez panią Ewę Czerwieniec.

Czytaj więcej

Czy można uzdrowić Don Kichota

Pod koniec lutego chętne osoby z gimnazjum wybrały się do Teatru Witkacego na spektakl pt. “Don Kichot uleczony”. Opowiadał on o przygodach mężczyzny, który śnił na jawie, że jest rycerzem. Można by zadać sobie w […]

Czytaj więcej

Junior reporter: Hania na „Wielkanocnym jaju”

28 marca 2016 roku w „lany poniedziałek” na Kalatówkach po raz osiemnasty odbyły się zawody na starym sprzęcie narciarskim o „Wielkanocne jajo” im. Krystyny Behounek. Wśród zawodników znalazła się również nasza uczennica, Hania Brzosko z […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content