ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Znawcy Szymanowskiego

Zwyciężczynią Szkolnego Konkursu Wiedzy o Karolu Szymanowskim została Klaudia Wiśniowska uczennica klasy 2 gimnazjum POSA. 24 marca 2017 roku w willi „Atma” w Zakopanem odbył się Muzyczny Wieczór z Karolem Szymanowskim. W tym dniu ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Karolu Szymanowskim. Odbył się również krótki koncert w wykonaniu uczniów gimnazjum POSA z fakultetu muzycznego oraz uczniów PSM.

Drugi etap konkursu odbył się 21 marca 2017 roku o godzinie 17 w budynku szkoły muzycznej. Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialna była nauczycielka audycji muzycznych i historii muzyki w POSA pani Sabina Zwijacz-Kozica, ale pomagała jej również pani Maria Czubernat-Gródek. Uczniowie PSM i POSA w drugim etapie musieli odpowiedzieć na 10 otwartych i zamkniętych pytań z części teoretycznej oraz 5 pytań z części słuchowej, podczas której musieli wykazać się znajomością utworów napisanych przez Karola Szymanowskiego.

Wyniki konkursu:

1 miejsce- Klaudia Wiśniowska (POSA)

2 miejsce- nie przyznano

3 miejsce- ex aequo Liliana Florek (POSA) i Paulina Mróz (POSA)

wyróżnienie- ex aequo Agata Fatla (PSM) i Maria Libera (PSM)

Klaudia Wiśniowska

fot. Klaudia Wiśniowska i Agata Fatla


Powiązane artykuły

Pomagamy zwierzętom

W szkole trwa akcja pomocy Fundacji ,,Zwierzęta Podhala”. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Czytaj więcej

Pierwsze skrzypce

W czwartek, 30 listopada 2017r. odbyły się audycje klas skrzypiec. Przesłuchania zaczęły się o godzinie 17.00, kiedy to uczestnicy wstąpili na scenę do wspólnego zdjęcia w Sali Koncertowej.

Czytaj więcej

Nasza absolwentka w „Bitwie na głosy”

Basia Gąsienica Giewont, absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej dostała się do popularnego programu telewizyjnego „Bitwa na głosy”. Będzie walczyć w drużynie Piotra Rubika. Basia po ukończeniu naszej szkoły rozwija dalej swoje zamiłowania artystyczne, ze szczególnym […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content