ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Żyjąca klasa – III g

6 kwietnia uczniowie z trzeciej klasy gimnazjalnej naszej szkoły na dwie godziny ​zamienili zakopiańskie Krupówki w teatr, gdzie Oni sami stali się aktorami a widownią zostali przypadkowi przechodnie.

Uczniowie zorganizowali happening uliczny pt. „Żyjąca klasa” z okazji setnej rocznicy urodzin Tadeusza Kantora nawiązujący do jego dzieła, „Umarła klasa”.Tym wydarzeniem uczcili pamięć artysty. Spektakl miał charakter korowodu, w którym piętnastu uczniów: Jadwiga Możdżeń, Stefania Mitan-Abel, Emilia Tycner, Krzysztof Bienias, Dominik Prusinowski, Paweł Dziedzina, Dagmara Jarzyńska, Olga Gębik, Paweł Majerczyk, Aleksandra Marcisz, Anna Lassak, Jan Fijałkowski, Zofia Zielińska, Marcelina Jasińska oraz Filip Kovačević zamieniając się w manekiny, idąc w rytmie walca przedstawiało swoje role w kilkuminutowych przerwach w marszu. Pochód rozpoczął się na dolnych Krupówkach a zakończył na górnych. Każdy aktor trzymał drewnianą ramkę, która niby pełniła rolę rekwizytu, ale w rzeczywistości symbolizowała i odzwierciedlała osobowość każdego z nich. Chłopcy byli ubrani w uszyte na miarę galicyjskie mundurki a dziewczynki w czarno-białe sukienki, które były odpowiednio dobrane do poszczególnych ramek i scenek teatralnych. Ramki i cały ubiór gimnazjalistów był specjalnie zaprojektowany i wykonany na to wydarzenie. Całe przedstawienie wzbudzało wielkie zdziwienie a zarazem ogromną ciekawość i zachwyt wśród przechodniów, którzy nagradzali ich ogromnymi brawami. Pomysłodawcą i reżyserem całego przedsięwzięcia jest nasz wspaniały nauczyciel matematyki pan Mirosław Nadymus.

tekst  i fot. Martyna Kasprzycka


Powiązane artykuły

Koncert fletowy po raz XV

12 listopada 2013 r. we wtorek, w auli naszej szkoły, odbył się Koncert Fletowy, inaugurujący XV Ogólnopolskie Warsztaty Fletowe w Zakopanem. Był to koncert w wykonaniu dr hab. Elżbiety Woleńskiej, która jest wykładowcą Akademii Muzycznej […]

Czytaj więcej

Najlepsi autorzy zaczarowanego ogrodu i uchwyconego wiatru

2 czerwca ogłoszone zostały wyniki dwóch szkolnych konkursów: plastycznego pt. „Zaczarowany ogród” i fotograficznego pt. „Wiatr”. Nagrody i dyplomy laureatom wręczono podczas wernisażu pokonkursowej wystawy zorganizowanej w Domu dra. Kraszewskiego, Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. […]

Czytaj więcej

A co Ty tam robisz?

W imieniu pana Jacka Hołego, naszego nauczyciela rysunku i malarstwa zapraszamy na finisaż wystawy, w której bierze udział. Wśród wystawiających artystów znajdziemy  także naszych absolwentów. Poniżej zaproszenie organizatorów wydarzenia.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content