ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„Żyli wśród nas”

25 listopada na koncert do Nowego Targu, wyjechała szkolna grupa wokalna,fakultetu muzycznego. Koncert był częścią kolejnego już spotkania „Żyli wśród nas – odkrywanie historii ludności żydowskiej Podhala” organizowanego w Podhalańskiej Wyższej Szkole Zawodowej.

Celem spotkania jest podniesienie poziomu wiedzy studentów i uczniów o historii lokalnych społeczności żydowskich i wielokulturowości regionu Podhala.

Uczniowie podhalańskich szkół zaprezentowali działania organizowane w ramach projektu edukacyjnego „Żyli wśród nas”. Spotkanie zwieńczył występ fakultetu muzycznego naszej szkoły. Wykonali oni piosenkę z musicalu „Skrzypek na dachu”(opowiadającego historię żydowskiego mleczarza i jego rodziny) zatytułowaną „Sunrise Sunset”. Gimnazjaliści

intensywnie ćwiczyli od dłuższego czasu.

Mira Fecko


Powiązane artykuły

Młody Witkacy i młodzi artyści

3 czerwca o godzinie 18.00 w sali rytmicznej naszej szkoły odbył się spektakl uczniów klasy ósmej.

Czytaj więcej

Artyści też sportowcy

W piątek, 8 listopada 2013 roku kilkunastu uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej wzięło udział w XXI Sztafetowym Biegu Niepodległości w Zakopanem. Nasza szkoła do konkurencji wystawiła dwa składy – pierwszy, złożony z uczniów klas szkoły […]

Czytaj więcej

Chemią malowane

 21.02.2019 r. klasa III gimnazjum wraz z pięcioma osobami z klasy VIII pojechała do Krakowa na jednodniową wycieczkę, której celem były warsztaty chemiczne „Chemią malowane”.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content