ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„Żyli wśród nas”

25 listopada na koncert do Nowego Targu, wyjechała szkolna grupa wokalna,fakultetu muzycznego. Koncert był częścią kolejnego już spotkania „Żyli wśród nas – odkrywanie historii ludności żydowskiej Podhala” organizowanego w Podhalańskiej Wyższej Szkole Zawodowej.

Celem spotkania jest podniesienie poziomu wiedzy studentów i uczniów o historii lokalnych społeczności żydowskich i wielokulturowości regionu Podhala.

Uczniowie podhalańskich szkół zaprezentowali działania organizowane w ramach projektu edukacyjnego „Żyli wśród nas”. Spotkanie zwieńczył występ fakultetu muzycznego naszej szkoły. Wykonali oni piosenkę z musicalu „Skrzypek na dachu”(opowiadającego historię żydowskiego mleczarza i jego rodziny) zatytułowaną „Sunrise Sunset”. Gimnazjaliści

intensywnie ćwiczyli od dłuższego czasu.

Mira Fecko


Powiązane artykuły

Stres już zażegnany

Pierwszego kwietnia uczniowie szóstej klasy (również w naszej szkole), jak co roku, zmagali się z testem szóstoklasisty. W tym roku wyglądał on nieco inaczej, gdyż był podzielony na część pierwszą, czyli polsko-matematyczną i na drugą […]

Czytaj więcej

Taniec – popisy na koniec roku

Zakończenie roku szkolnego – podsumowanie roku szkolnego. Mimo ciężkich warunków nauczania zdalnego, szczególnie dla takich przedmiotów jak TANIEC, udało się przygotować parę układów choreograficznych  pod kierunkiem pani Agnieszki Michalik.

Czytaj więcej

Dresy w akcji!

W czwartek, 21 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Dresa”. To pierwszy tematyczny dzień w tym roku, który został zainicjowany przez Samorząd Szkolny.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content